פרסום ראשון ב"כיכר השבת"

נחשפה כת שפוגעת בנערות חרדיות; רבנים: "כת מסוכנת"

גדולי הדור, ובראשם הגר"ע יוסף והגרי"ש אלישיב יצאו במכתב משותף וחריף נגד אהרן רמתי מירושלים הפוגע על-פי החשדות בבנות חרדיות, במסגרת כת שמפעיל בשנים האחרונות ● החשד: רמתי מנהל כת לכל דבר, הנערות מנועות לדבר עם הוריהם, והן מתגוררות בתת תנאים ● הסיפור המלא (חרדים)

ישראל אהרון | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

גדולי הדור, הספרדים והאשכנזים כאחד, מוציאים אמש (שני) מכתב חסר-תקדים בחריפותו נגד אהרן רמתי מירושלים - הפוגע בעשרות בנות חרדיות, במסגרת מסוכנת שהוא מפעיל.

תחילתו של הסיפור לפני מספר שנים. רמתי, תושב ירושלים, הקים מעין סמינר המיועד לבנות חרדיות בוגרות שסיימו את הסמינר.

וכך עבדה השיטה: שבועות ספורים לאחר שכל נערה הייתה נכנסת למסגרת "החינוכית" שלו, הוא היה מצליח לנתק את הנערה מבני משפחתה. אין טלפונים, אין פגישות.

ההורים היו מנסים להשיג את בתם, אך ללא הצלחה. היו הורים שניסו להגיע לרמתי בעצמו, אולם היו מקבלים תשובה אחידה: "הבת שלכם מעל גיל 18, אתם כבר לא אחראים עליה".

בחודשים האחרונים החליטו מספר הורים לעשות מעשה. הם פנו לבית-הדין "בית יוסף" בירושלים, ותבעו לדין תורה את אהרן רמתי.

מצפצף על כולם

להפתעת כולם, רמתי התייצב מול הדיינים. הוא לא התחמק, ולא מצמץ. "אני פועל על-פי דעת תורה", אמר לרבנים. כראייה, הביא מספר נערות שהעידו לטובתו.

מנגד, עמדו הורים ששטחו את טענותיהם בפני הדיינים, כשהם מגובים בראיות מצולמות, שאין כאן המקום לפרטם. ההורים טענו שהבנות מתגוררות בתת-תנאים.

ההורים סיפרו שרמתי פיזר את הבנות במספר מוקדים בירושלים. המוקד המרכזי פועל ברחוב "שאול המלך" בירושלים. "עשרות בנות ישנות בחדר אחד, הוא גר איתם באותה דירה, כשרק חלון קטן מפריד", סיפרה אחת האמהות.

הדיינים קיבלו את גרסת ההורים וכפו על רמתי מספר צעדים שיבצע מיידית. חלפו מספר שבועות, ורמתי המשיך לצפצף על כולם. לא דיינים, לא הורים, לא תנאים. הכל פעל כבשגרה.

"על-פי הסימנים, נראה כי מדובר לכאורה בכת לכל דבר", סיפר אחד ההורים. "מדובר בבנות בגיל מאוד קריטי - לפני שידוכים".

מכתבים חריפים

בשבועות האחרונים, הגיע הסיפור החמור לגדולי ישראל שהחליטו לחתום על מכתב חריף נגד האיש. הרבנים האשכנזים, והרבנים הספרדים חתמו על 2 מכתבים שונים - היות והרבנים הספרדים ביקשו לשנות בסגנון המכתב.

רמתי עצמו כופר בכל האישומים וטוען שהוא פועל רק על-פי דעת תורה.

על מכתב גדולי הדור האשכנזים חתומים בין היתר: מרן הגרי"ש אלישיב, מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"ח קנייבסקי, ועוד. הרבנים כותבים במכתבם: "והנה יש הורים רבים שבנותיהן נפלו ברשתו ומבכים את מר גורלם, אשר בנותיהן פותו להיכנס למוסד, הממריד אותן נגד הוריהן ומוריהן".

במכתב נוסף, עליו חתומים גדולי הדור הספרדים, ובהם מרן הרב עובדיה יוסף נכתב: "דעתנו היא שאסור לבנות ישראל הכשרות ללמוד אצלו ולא ללכת למקום הנ"ל או לכל סניף אחר שלו, או בהכוונתו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר