יו"ר ש"ס לשעבר מתייחס לסערה

דרעי תוקף את קווי המהדרין: "אוטובוס זה לא בית-כנסת"

"בבית הכנסת יש בעיה לשבת גברים ליד נשים בגלל קדושת המקום. אבל באוטובוס? הפכנו את האוטובוס לבית כנסת?" - כך אומר היום יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, בהתייחסו לסערת קווי המהדרין ולהפרדה בין גברים לנשים. "99% מהציבור החרדי לא הקצין, הולך על פי ההלכה כמו שהיה עד היום" (חדשות)

שאול כהנא | כיכר השבת |

"אין עוד דת או תרבות בעולם שמכבדת את האישה כמו הדת היהודית" - כך אומר היום יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, על רקע סערת ההפרדה בין גברים לנשים.

דרעי העניק ראיון בלעדי לפרשן חדשות 10, אבישי בן חיים.

בהתייחסו לביקורת שמתחה שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון אמר דרעי: "גברת קלינטון, הריסת ערך המשפחה, השעבוד הטוטאלי לגוף האישה שהיא לא צריכה לשקול יותר מ-50 קילוגרמים, זה נקרא כבוד של האישה? או הדת היהודית?", המשיך דרעי.

על פרשת שירת הנשים בצה"ל, אמר דרעי: "כבר 20 שנה אני לא נמצא בטקסים ממלכתיים".

הוא ציין שכאשר נשים היו שרות בזמן שכיהן כחבר כנסת, "ידענו לחיות עם זה".

"יש גם עניין של כבוד האדם ועניין של לא לפגוע", הוסיף דרעי.

באשר לצד ההלכתי של קווי המהדרין, אמר יו"ר ש"ס לשעבר: "שמעתי את הרב הראשי שלמה עמר שאמר שאין בעיה הלכתית. בבית כנסת יש בעיה לשבת גברים ליד נשים בגלל קדושת המקום. אבל באוטובוס? הפכנו את האוטובוס לבית כנסת?".

ומה המסר שלו לציבור החילוני?. "99% מהציבור החרדי לא הקצין, הולך על פי ההלכה כמו שהיה עד היום. אין לא אף רצון לכוף על אף אחד שום דבר וגם לא רצון לריב. אנחנו יהודים שרוצים לחיות ביחד".

(צפו בראיון, באדיבות חדשות 10)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר