הקו החם: "חילונית תפסה אותי בגרון וצעקה: לדתיים אין מקום במדינה"

מאז הושק הקו החם, הוצף "כיכר השבת" בעשרות פניות מגולשים שחוו בימים האחרונים התנכלויות מחילונים. חייל דתי מספר: "צעקו לעברי נאצי". אברך מספר: "צעקו לעברי חרדי מסריח, נבלה". וחילוני עלה לאוטובוס ואמר לנוסעים החרדים: "להרוג אותם". עדכונים שוטפים (אקטואליה, חילונים)

מערכת "כיכר השבת" | כיכר השבת |
(מאיר אלפסי)

"הקו החם" של כיכר השבת גדוש בעדויות גולשים שחוו בימים האחרונים התנכלויות קשות מצד חילונים, בעקבות ההסתה הפרועה.

הסכר נפרץ. מתברר כי רבים-רבים חוו השפלה פומבית, רק בשל היותם שומרי מצוות. "הקו החם" מאפשר להם לשתף את מה שחוו, כדי להקל על התחושה הקשה.

הגולשים מספרים:

"הייתי עם חברות שלי בתחנה המרכזית בתל אביב, בחנות נעליים. לצידי עמדה אישה שלא שומרת תורה ומצוות. ביקשתי מידה מסוימת, ומתברר שהיא היתה צריכה את אותה מידת נעליים בדיוק.

"נותר למוכר רק זוג אחד, ובגלל שביקשתי קודם הוא נתן לי אותם. ואז, ללא שום הכנה מוקדמת היא נגשה אליי, אותה חילונית בת 30 בערך וסטרה לי בחוזקה בפנים. לא אשכח את הרגע הזה לעולם. היא לפתה אותי בגרון וצעקה: "אני קודמת לך! לדתיים אין מקום במדינה הזו, פרזיטים מגעילים, פינגווינים".

"היא לקחה ממני את זוג הנעליים וזרקה עליי. אני נערה בת 15, ומאז אותו רגע אני נסערת ולא מצליחה להרגע".

●

אריאל, חייל דתי, מספר: "הלילה (חמישי) בסביבות השעה 23.00 נגשו אלי שני חילונים ואמרו לי: 'נאצי אחד, גוי מה אתה לבוש ככה?'.

●

עדות נוספת: "בעת עריכת קניות התעכבתי דקה מול עמדת הבשר במחשבה של האם לקנות שניצלים או חלק אחר מהעוף, והקצב צעק לעברי: "לך תעבוד! ולא תצטרך לחשוב מה לקנות!".

●

חרדית מספרת: "אתמול הלכתי למרכז המסחרי בבית שמש (ביג), נכנסתי לאחת החנויות וביקשתי שירות. צעיר חילוני שישב שם צעק: לכי מכאן! לכי לרמה ב' בשביל מה את צריכה נעליים? בשביל לזרוק על השוטרים?'.

●

אמא מספרת: "ביום רביעי, הייתי בבניין 'כלל' עם בתי. היא הלכה לפניי ופתאום סיפרה לי: "מישהו ירק עליי עכשיו".

●

חרדי מספר: "במסגרת עבודתי הגעתי אתמול לגבעתיים. החנתי את רכבי בצד המדרכה עמדתי לצאת מהרכב ולעלות לבניין סמוך. תוך כדי כך עבר רכב ברחוב עצר לידי והנהג החל לצעוק לעברי: לך לבית שמש חרדי מסריח, נבלה ועוד שלל ביטויים מלעיבים. אני נוסע מידי יום בכבישי הארץ ומגיע לערים רבות ואף פעם לא נתקלתי בגילויי שנאה על היותי חרדי גאה עטור זקן ופיאות (וגם עובד...) אין ספק כי השנאה וההסתה התרחבו בימים אלו למיימדים מפלצתיים. שמעתי על אירועים דומים מחברים שנקלעו למקומות שונים בארץ".

●

אברך מספר: "ביום שלישי 27/12/11 נסעה אשתי בקו 71 בירושלים לכיוון רמות. בתחנה שבכביש רמות עלה נוסע חילוני מבוגר, וללא כל סיבה התפרץ לעבר הנוסעים החרדים וצעק "עוד מעט הם ירקו עליכם, בנות. צריך להרוג אותם. הם יותר גרועים מהערבים. מי שלא עובד צריכים להרוג אותו", כך במשך דקות ארוכות. יש לציין שכל החרדים באוטובוס ישבו מושפלים בשקט ולא הגיבו. היחידה שהגיבה היתה אישה חילונית שניסתה להרגיע אותו אך ללא הצלחה. אשתי שבה הביתה מושפלת ועצובה".

●

"שמי א.ש. בן 32 תושב בית שמש כבר 12 שנה כיום אני גר בשכונת חפציבה במקצועי כיועץ חינוכי אני נוהג להסתובב עם בחורים ולדבר אתם. ביום שני, התהלכתי לתומי יחד עם חניך ברחוב בן זאב פינת רש"י הנושק לקריה החרדית בעיר ופתאום אני שומע מאחוריי צעקות וכינויים כמו 'דוסלה רוסלה'.

"כשהסתובבתי אחורנית ראיתי למול עיניי קבוצה של כעשרה בני נוער בגיל טיפש עשרה מתחילים לזרוק עליי אבנים".

●

אם לילד בן שבע מספרת: "אני אישה דתית. כשבני יצא לרחוב, צעק לעברו מישהו: "אתה חרדי, תעוף מפה". 

●

עדות נוספת: "אני משגיח כשרות ברחובות וגר בבית שמש, בכל יום אני עם הרכבת מבית שמש לרחובות וחזרה. אתמול בחזרה בשעות הערב ישבתי ברכבת ופתאום כמה נערים התחילו לצעוק אלי "שיקצע", תראו אותו החרדי המסכן". פחדתי שהם ישתמשו כלפיי באלימות, ולכן הקדמתי לרדת בתחנה אחרת ומשם המשכתי במונית לעבר ביתי".

●

"ביום חמישי נר שני של חנוכה, צלצלתי למוקד המשטרה מעט לפני השעה 15:45, ושאלתי מה קורה עם התנועה בירושלים שכל כך פקוק. המוקדנית ענתה לי שזה 'בגלל החרדים שמשתוללים ומפגינים'. העיר כולה היתה פקוקה שכן זו היתה שעת עומס, אבל המוקדנית האשימה את החרדים". 

● חילוני תקף אתכם? גלוי ראש השמיץ או השפיל אתכם?
"כיכר השבת" השיק קו חם באמצעותו תוכלו לדווח על כל מקרה של תקיפה. צלמו, שלחו אלינו ונפרסם.
לכניסה לקו החם, לחצו כאן

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר