גל המנחמים נמשך

מה אמר האדמו"ר מויז'ניץ על אדמו"ר שמגיב בהינד ראש?

משלחת ראשי ורבני חב"ד ביקרה בבית האבלים בחצר ויז'ניץ. במהלך השיחה, הזכירו הרבנים שלאחר האירוע שעבר האדמו"ר מליובאוויטש, ביקרו רבני חב"ד אצל האדמו"ר מוויז'ניץ, והוא התעניין איך סדר המענה של הרבי לחסידיו בשעה זו. הרבנים השיבו שהרבי משיב בהינד ראש. ומה הגיב האדמו"ר? (חרדים)

יצחק רבינוביץ | כיכר השבת |
(צילום: מאיר אלפסי)

משלחת מכובדת של ראשי רבני חב"ד ואגודת חסידי חס"ד ביקרה במוצאי שבת קודש בבית האבלים בחצר ויז'ניץ, והביעה את השתתפות חסידות חב"ד באבל הכבד על הסתלקות האדמו"ר מוויז'ניץ זצוק"ל.

במשלחת השתתפו הרבנים הגאונים הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, מזכיר בית-דין רבני חב"ד ורב שכונת חב"ד בקריית-מלאכי; הרב מרדכי-שמואל אשכנזי, רבו של כפר חב"ד; הרב יוחנן גוראריה, רבה של העיר חולון, והרב יוסף-יצחק אהרונוב, יו"ר אגודת חסידי חב"ד.

חברי המשלחת נתקבלו בכבוד רב, והגבאי הראשי הורה להביא כיסאות ולהושיב את חברי המשלחת מול בניו של האדמו"ר מוויז'ניץ זצ"ל, כ"ק האדמו"רים הרה"צ רבי ישראל והרה"צ רבי מנחם מענדל שליט"א.

לצידם ישבו גם חתנו של האדמו"ר מוויזניץ, ראש הישיבה הרה"צ רבי מנחם ארנסטר, וגם הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח, בנו של האדמו"ר מבעלז ונכדו של האדמו"ר מוויז'ניץ.

בשיחה הזכירו הרבנים לאחים את מכתב ניחום האבלים ששיגר כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל לאביהם, בשעה שישב שבעה על פטירת אחותו, אשתו של גאב"ד העדה החרדית הרבנית וייס ע"ה.

האדמו"רים ציינו את התפעלותם מכ"ק אדמו"ר מליובאוויטש ומפועלה של חסידות חב"ד, שאותה הם רואים במהלך השנים. הם ציינו הן את השגשוג התורני בישיבות חב"ד, שאותו ראו על-ידי בחינת תלמידים בכמה וכמה הזדמנויות, והן את חלק הפצת היהדות והחסידות, שאותו ראו במסעותיהם בעולם.

בסיום השיחה הוזכר שבשנת תשנ"ב, לאחר האירוע שעבר כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש, ביקרו רבני חב"ד אצל האדמו"ר מוויז'ניץ, והאדמו"ר התעניין אצלם איך סדר המענה של הרבי לחסידיו בשעה זו. הרבנים השיבו שהרבי משיב בהינד ראש.

האדמו"ר מוויז'ניץ הגיב שצדיקים אמיתיים עונים גם במחשבה, כידוע.

אל המשלחת נלוו הרב נחום גולדשמיד, משלוחי חב"ד בנתניה, ומזכיר אגודת חסידי חב"ד, הרב אריאל למברג.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר