כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"תוציאו את המנוע, שידמם למוות"

בושה, בושה? זוג חרדי עבר לינץ' מחריד בהפגנות בת"א | האישה מגוללת ל'כיכר' את הסיוט; "קרעו לבעלי את הלחי. צרחתי באימה"

מקומם ומזעזע: זוג חרדי נקלע להפגנה השבוע בתל אביב נגד הרפורמה המשפטית - ועבר לדבריהם לינץ' מזעזע • האישה משחזרת בשיחה ל'כיכר' השבת את כל השתלשלות המקרה; "צרחתי באימה, התחננתי שיתנו לנו לנו לנסוע למרכז הרפואי" | הסיפור המלא (חדשות)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
עשו בו לינץ. (באדיבות המצלם)

ביום ראשון האחרון נקלעו זוג חרדי, עם רכבם להפגנה ברחוב קפלן בעיר תל אביב - שנערכה כנגד הרפורמה המשפטית. הזוג הטועה טרם הספיק לעשות פרסה, כאשר המון המפגינים החלו לדפוק על זכוכיות הרכב ולצועק לעברם קריאות גנאי.

בני הזוג ניסו לפלס את דרכם בין המפגינים אך נחסמו. בתיעודים הנוראיים שפורסמו ברחבי הרשת, נראה כביכול הזוג מנסים לדרוס את המפגינים, מה שכמובן אינו נכון, אלא רק רצון לצאת בחיים מאירוע האלים אליו נקלעו.

כשראה הבעל שהוא אינו יכול להמשיך לנהוג בין ההמון, לטענתו, הוא עצר ופתח את הדלת על מנת לדבר עם המפגינים. הם בתגובה פוצצו אותו באגרופים כאשר אחד מהם תקע את הדגל על פרצופו של הבעל וקרע לו את הלחי.

הבעל לקח כמה צעדים אחורה והודיע לאשתו שהוא הולך להתעלף. האישה ביקשה בפאניקה מאנשים שיעזרו לה אך הם מיאנו לסייע. רק כאשר היא התחננה לבחור אחד, הוא נכנס והסיע אותם לבית החולים הקרוב.

כשהתקשרה למשטרה נאמר לה כי כל הכוחות בחוץ ואין מי שיבוא לשם. רק בהמשך, ניגש הבעל לתחנת המשטרה להגיש תלונה, כאשר נכון לשעת כתיבת השורות, טרם מוצא הדין עם הפורעים.

בשיחה ל'כיכר השבת' מגוללת בת הזוג את האירוע הקשה: "נסענו לבקר את הבן בתל אביב. לא ידענו שיש הפגנה ברחוב קפלן, אז נכנסנו לשם ומצאנו את עצמנו בתוך הבלגן".

"לפתע", מתארת האישה: "התחילו לדפוק לנו על הרכב תוך שהם צורחים קללות וניסו לנפץ את השמשה. בעלי המשיך לנסוע. מה שמעניין שבתיעודים שיצאו לרשתות החברתיות לא רואים מה קרה לפני הלינץ או אחריו. אני צרחתי מהרגע הראשון שנכנסו לרחוב. כולם יכלו לראות שאנחנו זוג תועה ולא מפגע חלילה".

האישה ממשיכה לספר: "הוא ראה שיש אנשים שעומדים על הכביש והוא לא יכול באמת לנסוע אז הוא עצר. הוא פתח את הדלת על מנת לדבר איתם, אבל אז שוב התחיל הלינץ. הם פוצצו אותו במכות, אחד לקח את הדלג ותקע לו בלחי. בעלי עבר תפרים.

"באיזשהו שלב הוא הלך אחורה ואמר לי 'אני מתעלף, קחי אותי למרכז רפואי קרוב, אני לא רואה בעין'. אמרתי לאנשים תנו לנו לעבור לקחת אותו לטיפול אבל הם לא הקשיבו".

האישה מציינת: "בסרטון היחיד שהופיע ראיתי שמשהו הגדיל להציע ואמר 'תוציאו את המנוע מהרכב, שידמם למוות'. זה היה רגעי אימה ממש". היא אומרת ומשתתקת לרגע.

"אני לא יכולתי לנהוג במצב כזה אז התחננתי לבחור מההפגנה שייקח אותנו למרכז רפואי קרוב. לא נתנו לנו לנסוע משם. התקשרתי למשטרה שיגבו ואתנו ויוצאיו אותנו מהלינץ, אבל הם אמרו 'מצטערים אין לי את מי לשלוח'. זהו", האישה משתתקת ודמעות בעיניה.

איך מיום ראשון ועד עכשיו לא פורסם הסיפור שלכם?

"המקומם הוא שכל הזמן הייתי באטרף, הורדתי את הראש לרצפה אבל כל פעם שהרמתי את הראש ראיתי מלא מצלמות עלי – אבל אף אחד לא הוציא לתקשורת. והיו שם עשרות מפגינים", מעידה האישה. "כולם יכלו לראות שאנחנו זוג טועה. לבעלי יש כיפה על הראש, זקן. לי יש פאה. אי אפשר לטעות במראה שלנו ובכוונותינו ובכל זאת בחרו לפוצץ אותו במכות".

מה שלומו כעת?

"הוא עדיין בבדיקות. הוא במצב נפשי גרוע מאוד. הילדה שלי בת התשע עשרה רועדת כל הזמן. זה ערער את הבית".

ואיך את?

"אני מנסה לשמור על מורל. מנסה להישאר חזקה ולא ליפול".

מה המסר שלך?

"זה היה לינץ לכל דבר", היא עונה נחרצות, "לא רצינו לפרסם אבל חברים אמרו שאנחנו חייבים. זה אירוע חסר תקדים. חשוב שהמשטרה תטפל בפורעים ותמצה איתם את הדין".

עורך דינם של הזוג רפאל אסולין בשיחה לכיכר השבת: "ההסתה המתמשכת והפניית האצבע המאשימה כלפי הציבור החרדי כאילו הוא זה שמוביל את העם לתקופה חשוכה דבר שהתבטא אף במיצג "סיפורה של שיפחה"" שמוצג בכל פינה בארץ ובעולם גורם לאנשים לבצע מעשים שלא יעלו על הדעת, כאשר כל אשמו של מרשי היא חזותו החרדית שבגללה הותקף ללא רחם עד כדי סכנת חיים.

"מרשי הפך לשבר כלי שפוחד לצאת מהבית מחשש שיותקף שוב שלא לדבר על אוזלת היד של המשטרה אשר לא עשתה דבר במהלך האירוע ואף לאחריו מרשי נאלץ להגיע בכוחותיו האחרונים כשהוא חבול ומוכה על מנת להגיש תלונה עצמאית כפי שנתבקש על ידי משטרת ישראל.

"כולי תקווה שלאחר תלונה זו שהוגשה המשטרה תשנס מותניים למצוא את האחראים ללינץ הנורא הזה".

ממשטרת ישראל נמסר: "כל תלונה המתקבלת במשטרה ומעלה חשד לביצוע עבירה פלילית נבדקת ונחקרת ביחס לראיות הקיימות וכך גם במקרה זה. לאחר חקירה ובהתאם לתשתית הראייתית, הוחלט על סגירת התיק. בעקבות מידע חדש שהתקבל, נפתח התיק מחדש. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת."

התחננתי שיתנו לנו לעבור לטיפול רפואי (באדיבות המצלם)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר