כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ

בצל המתיחות: מעמד ברכת כהנים בכותל המערבי • שידור חוזר

אלפים מתכנסים הבוקר ברחבת הכותל המערבי למעמד המסורתי של ברכת כהנים | בשעה 9:15 ברכת כהנים של שחרית ובשעה 10:30 של מוסף • צפו בשידור חוזר (בארץ)

כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ח בניסן תשפ"ג | 09.04.23

בצל המתיחות הביטחונית בכל הארץ, ובירושלים בפרט - לאור העימותים בהר הבית, אלפים התכנסו הבוקר (ראשון) ברחבת הכותל המערבי למעמד המסורתי של ברכת כהנים בחול המועד, תחת אבטחה כבדה של המשטרה. 'כיכר השבת' העביר את התפילה והברכות בשידור חי.

הלו"ז המלא:
  • תפילת שחרית: 8:45
  • ברכת כהנים ראשונה של שחרית: 9:15
  • תפילת מוסף: 10:15
  • ברכת כהנים שנייה של מוסף: 10:30
התפילות הבוקר בכותל המערבי (צילום: דוברות המשטרה)

המעמד התקיים בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והרב הראשי הגאון רבי דוד לאו, ובמעמד רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ.

יצוין כי העיר העתיקה סגורה לכלי רכב פרטיים במהלך כל ימות החג, ויש להגיע בתחבורה ציבורית. הכניסות לעיר העתיקה ולכותל המערבי ייסגרו במידה ויהיו עומסים, הגבלת הקהל באחריות משטרת ישראל ויש להישמע להוראות המשטרה. הציבור מתבקש להישמע להנחיות הסדרנים לטובת בטיחות פוקדי הכותל המערבי, יש לעקוב אחרי הפרסומים וההנחיות המתעדכנות מעת לעת.

תיעוד מהאוויר - התפילות בכותל המערבי לצד תפילות המוסלמים בהר הבית (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מהר הבית: תפילות מוסלמים וביקורי היהודים העולים להר (צילום: דוברות המשטרה)

מהמשטרה נמסר כי "החל משעות הבוקר פועלים שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב בסיוע כוחות תגבור ארציים, בהיערכות מוגברת ברחבי העיר ירושלים.

"במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת בפיקודו של ממ"ז ירושלים, המשטרה פועלת לאבטח, לשמור על הסדר ולווסת את התנועה של הציבור לאירועים השונים המתקיימים במקביל, בהם הגעת המשתתפים הרבים שכבר פוקדים את הכותל המערבי מאז שעות הבוקר לקראת תפילות ברכת הכהנים, את הגעת המתפללים המוסלמים והמבקרים להר הבית, וכן את אירועי חג הפסחא המתקיימים בימים אלו בעיר העתיקה בירושלים. עד כה כלל האירועים מתקיימים ללא חריגים.

"המשטרה תמשיך לפעול לשמירת הביטחון, הסדר והחוק ולא תאפשר לאף אדם לנקוט באלימות ולהפר את שגרת החגים, הנוהג הקיים במקומות הקדושים ומרקם החיים הייחודי המתקיים בירושלים".

מוקדם יותר הבוקר ביקר מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי יחד עם ראש השב"כ רונן בר בהר הבית ולאחר מכן בנקודת המשטרה ברחבת הכותל המערבי.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר