כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לאחר ניתוק היחסים

תיעוד מחליא בערב יום השואה: אנטישמיים חיללו את בית הכנסת הגדול של ברצלונה

לאחר שלפני כחודשיים בירת קטלוניה הודיעה על ניתוק היחסים עם ישראל, היום, ערב יום השואה, בית הכנסת הגדול בברצלונה הושחת עם כתובות לשחרור פלסטין | הגר"פ גולדשמידט מאשים את הממשלה (חדשות בעולם)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
בית הכנסת בברצלונה חולל, תיעוד מהיום (הקהילה היהודית בברצלונה)

תיעוד מרתיח ומרגיז בערב יום השואה תשפ"ג: לפנות בוקר (שני), בית הכנסת הגדול של ברצלונה - חולל בכתובת נאצה נגד יהודים ונגד מדינת ישראל.

המקרה התרחש כאמור לפנות בוקר, עת הגיעו מספר אנטישמיים, שריססו את הקירות של בית הכנסת. לצד הונדליזם, השאירו המשחיתים דפים בשפה הקטולנית שבו הם מאשימים את ישראל ב-'רצח העם הפלסטיני ובביצוע אפרטהייד'.

המכתב שהשאירו הפורעים (הקהילה היהודית בברצלונה)

בנוסף טענו במכתב: "ישראל היא מדינה רצחנית שגונבת אדמות והורסת בתים של חפים מפשע'. הם טענו גם 'שהאליטות הקטלניות הם אלו שתומכות בישראל".

כזכור, בחודש פברואר האחרון כינסה ראש עיריית ברצלונה אדה קולאו-בייאנו , מסיבת עיתונאים עם נציגים פרו פלסטינים שבמהלכה הגיעה הכרזה מוחצת לפיה בירת קטלוניה תנתק את הקשרים עם מדינת ישראל בשל מדיניות האפרטהייד כלפי הפלסטינים.

בנוסף, שלחה קולאו מכתב רשמי לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו כתבה: "החלטתי לנתק באופן זמני את היחסים עם מדינת ישראל ומוסדותיה הרשמיים, כולל ברית ערים תאומות עם עיריית תל אביב, עד אשר הרשויות בישראל יפסיקו את האלימות הסיסטמטית והפרת זכויות האדם של העם הפלסטיני",

קולאו שתומכת בארגוני שמאל קיצוניים וארגונים פרו פלסטיניים, ציינה כי הקפאת היחסים היא זמנית, ולא מופנית נגד האזרחים.

הגרפ גולדשמידט עם רבה של ברצלונה הרב דניאל אשכנזי (מייקל גונזלס, ברצלונה)

נשיא ועידת רבני אירופה, הרב פנחס גולדשמידט הגיב למעשה הונדליזם והזהיר*: "גורלה של הקהילה היהודית בברצלונה מושפע מהנעשה בישראל. אירועי הלילה מהווים המשך ישיר להחלטת עיריית ברצלונה לנתק את היחסים עם ישראל ולהאשים אותם באפרטהייד ורצח העם הפלסטיני. ההחלטה חסרת האחריות של ראש עיריית ברצלונה קולאו-בייאנו, לנתק באופן חד צדדי את היחסים עם מדינת ישראל , העמידה את הקהילה היהודית בעיר בסכנה ממשית. כל מקרה של ונדליזם וכל דם שיישפך כתוצאה מבחירה אומללה זו, תהיה על ראשה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר