היסטוריה ואקטואליה

הסוד של הדת הדרוזית וגלגולי נשמות במהלך הביקור בכפר - בשידור חי

אנו בעיצומו של מפגש וסיור מרתק בין המקובל רבי חיים פוקס והגברת סוהיר איברהים מהכפר הדרוזי סאג'ור | הסוד של הדת הדרוזית, גלגול נשמות בשידור חי ומדוע היא לא חוזרת בתשובה? | תיעוד (היסטוריה)

ישראל שפירא | כיכר השבת |
חוקר הקבלה והמיסטיקה היהודית הרה"ג חיים פוקס בשיחה עם הגברת סוהיר איברהים בכפר סאג'ור (צילום: ישראל שפירא)

פרק ג': אנו בעיצומו של מפגש וסיור מרתק בין המקובל רבי חיים פוקס ראש מכון 'סגולת אמת' עם הגברת סוהיר איברהים מהכפר הדרוזי סאג'ור.

במהלך הסיור אנחנו שומעים רמקול מקומי מכריז על הלוויה של מישהו שנפטר, וסוהיר מסבירה לנו שתושב אחד הכפרים נפטר, והרמקול אומר מתי ההלוויה. מתברר, שהנפטר היה צעיר, ואחד החברים מעלה השערה שהאחיין שנולד לסוהיר באותו יום, נשמתו של אותו נפטר, וסוהיר מהנהנת בראשה בהתלהבות ומסכימה עם ההשערה שאולי הנשמה עברה לאחיין החדש שלה, ואולי למישהו אחר.

כרוז המודיע על ההלוויה במהלך הסיור, והאפשרות שהאחיין החדש של סוהיר איברהים הוא גלגול של הנפטר (צילום: ישראל שפירא)

מדוע סוהיר איברהים לא חוזרת בתשובה?!

הרב חיים פוקס: "סליחה על השאלה הקנטרנית. למה את לא ממשיכה להאמין בשאר הדת שלכם? למה את לא נהיית דתייה, והרי את רואה שהגלגולים הם אמיתיים!".

השיחה בין הגברת סוהיר איברהים למקובל רבי חיים פוקס (צילום: ישראל שפירא)

סוהיר איברהים: "אני כן מאמינה בשאר הדת שלי למרות שאינני מכירה אותה לעומק והיותי לא דתייה לא מונע ממני להאמין בה. השייח'ים לא נותנים לנו. זה לא כמו אצלכם שרודפים להחזיר בתשובה. אצלנו חכמי הדת לא רוצים. חכמי הדת לא מגלים לנו את הסודות".

"בגלל שהיא דת סודית", מוסיפה סוהיר, "אסור להם לחשוף אותה בפני, אלא אם כן אני באמת רוצה להיות דתייה. הם מצידם לא יכפו עליי להיות דתייה. ולמרות אי החשיפה בפניי, אני גאה להיות דרוזית כי זכיתי בזה".

הרב חיים פוקס: "מדהים. זה ממש כמו אצלנו לגייר גוים. הם רוצים שזה יבוא מתוכך ולכן הם מערימים קשיים".

ישראל שפירא: "כפי הידוע לי הדרוזים מסתירים ביותר את אמונותיהם. אלא שבאקדמיה יש חוקרים ודוקטורים שטוענים שהם יודעים את הדת הדרוזית. זה יכול להיות?!".

סוהיר איברהים: "מה שאקדמיה אומרים זה אקדמיה. הם לא שייח'ים על מנת שידעו באמת את עיקרי הדת הדרוזית. הם יודעים רק בכאילו. כי אם באמת היו יודעים, הדת הייתה נחשפת".

מראה כללי של כפר סאג'ור (צילום: ישראל שפירא)
סמטאות הכפר הציורי סאג'ור (צילום: ישראל שפירא)
סמטאות הכפר הציורי סאג'ור (צילום: ישראל שפירא)
סמטאות הכפר הציורי סאג'ור (צילום: ישראל שפירא)

ישראל שפירא: "זה הרי כמו אצלינו שהעולם הרבני בז לחוקרים למדעי היהדות באוניברסיטה שטוענים שהם יודעים את התורה".

סוהיר איברהים: "באקדמיה עושים חקר. הם לא דתיים כי הם מסתמכים על מקורות אקדמאים ולא דתיים. הייתי קוראת להם 'חוקרים' מילה יותר מדויקת".

ישראל שפירא: "מהו הסוד? מה הסוד של הדרוזים שאתם כל כך שומרים על הדת עד כדי שאת בתור דרוזית לא יודעת מה הדת שלך?".

סוהיר איברהים: "אנחנו דת סודית, דיסקרטית, חשאית. מאז ומתמיד היינו חשאים. בכדי להיות דרוזים נסגר השער בשנת 1043 אי אפשר להיות דרוזים יותר. מאז ועד היום הדרוזית לא פוחתת ולא יורדת. כי אנשים נפטרים ומיד הנשמה עוברת למישהו אחר מהדרוזים. סודי זה סודי... מספיק שאני מאמינה בדת שלי".

המשך יבוא...

  • לתגובות, הערות, הארות, וכן לשליחת חומרים, מסמכים, ורעיונות למאמרים העוסקים בתחום היסטוריה יהודית, נא לפנות לכתובת אימייל: sisraerl@gmail.com

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר