ההסכם יופר? • חשיפה

דרמה לקראת הבחירות בבני ברק: עשרות גבאים ליטאים התכנסו כנגד המועמד של גור

בכינוס חשאי של עשרות גבאי בית כנסת ליטאיים בבני ברק - הוחלט על צעדים לקראת הבחירות המקומיות בעוד כחצי שנה | הגבאים דורשים מהפוליטיקאים להפר את ההסכם ולעשות הכול כדי למנוע את בחירת מועמד חסידות גור חנוך זייברט | פרסום ראשון (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
עיריית בני ברק (פלאש 90)

מחממים מנועים לקראת הבחירות המקומיות: הבחירות לרשויות תיערכנה בעוד כחצי שנה, ועדיין לא נסגרו דילים בין המפלגות החרדיות, לגבי זהות המועמדים.

כפי שדווח ביום חמישי האחרון ב'כיכר השבת', הבחירות בעיר אשדוד עלו לשלב גבוה, ולמרות שאין תמיכה רשמית באף מועמד מתחת לפני השטח, המועמד ברק סרי, זוכה לתמיכת מרבית הציבור החרדי בעיר, מה שמגביר לו את סיכויי הזכייה.

אך בעיר בה יש רוב חרדי מוחלט - בני ברק, היה נראה עד עתה כי הסיכומים שהיו קודם לבחירות הקודמות, לפיו, ראש העיר בקדנציה הנוכחית יהיה מטעם דגל התורה ואילו בבחירות הבאות, דגל התורה תתמוך במועמד של אגודת ישראל, שהוא נציג חסידות גור, ראש העיר לשעבר ומ"מ ראש העיר הנוכחי - חנוך זייברט.

אך על פי חשיפת 'כיכר השבת' כעת, ההתנגדות לתמיכת הליטאים במועמד אגודת ישראל, מגיעה דווקא מהשטח ולא מהפוליטיקאים - שעד עתה נוטים לכבד את ההסכם שנחתם כאמור בבחירות הקודמות.

אמש (מוצ"ש), נערך כינוס בהשתתפות עשרות גבאי בית כנסת מהציבור הליטאי, הכינוס נערך כאמור בחשאיות גמורה, וזאת כדי שלא ינסו גורמים שונים לסכל את היוזמה של הגבאים והיא למנוע מחנוך זייברט לשבת על כס ראש העיר.

ל'כיכר השבת' נודע, כי הגבאים דנו בצרכים הרבים שיש לקהילות בכלל ולכלל הציבור. במרכז הכינוס הדגישו כולם פה אחד וטענו; "זה יהיה סכנה גדולה לציבור הליטאי אם חנוך זייברט יעמוד בראשות העיר, הצורך הרב של הציבור הליטאי הוא גדול".

לדברי אותם גבאים, ההתפתחות כרגע של הציבור הליטאי הן במבני ציבור, בבתי כנסת ובקהילות - הוא בעיצומו.

הגבאים טענו בשיחה המשותפת, כי ישנו פחד אמיתי שזייברט ישב שוב על כס ראש העיר וטענו, שהם שבעו כבר בקדנציה הקודמת מההתנהלות של חנוך זייברט כשכיהן כראש העיר. "אסור בשום צורה שהיא שהדבר יחזור על עצמו", טענו כולם פה אחד.

במהלך הכינוס בו השתתפו גבאים מכלל הקהילות בעיר, גם מפרדס כץ וקרית הרצוג וגם ממרכז העיר, הוחלט כי נציגי הגבאים יציגו את הדברים בפני גדולי ישראל, כדי שיובא בפניהם ההכרעה על ריצה בנפרד הן לראשות העיר והן למועצה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות