מאבק בירושלים

"הצלת נפשות": תושבי רוממה ושמגר נגד פתיחת הקניון בשכונה החרדית

חברי ביד"צ 'מחזיקי הדת' יוצאים במכתב חריף נגד פתיחת קניון 'שמגר סנטר', המתוכנן להיפתח בשערי קרית בעלזא בירושלים | "חוב קדוש לעצור את התקדמות פתיחת מרכז קניות זה בשכונה חרדית ויש בזה משום הצלת נפשות" (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
קניון 'שמגר סנטר' (באדיבות המצלם)

חברי ביד"צ 'מחזיקי הדת' יוצאים במכתב חריף נגד פתיחת קניון 'שמגר סנטר', המתוכנן להיפתח בשערי קרית בעלזא בירושלים, המאוכלסת ביהודים שומרי תורה ומצוות, המתגוררים ברחוב שמגר והאזור כולו.

המאבק על צביון שכונת רוממה החל כבר לפני מספר חודשים, בכינוס ענק שנערך בהשתתפות אלפי תושבי קרית בעלזא ושכונת רוממה, ביוזמת ועד 'ושכנתי בתוכם' שהוקם על ידי רבני השכונה, בו התבטאו כולם בכאב על המצב השורר בשנים האחרונות באזור.

עסקני השכונה טוענים כי לצד ההתפתחות המבורכת של המקום ופתיחת חנויות רבות, ישנה "תופעה מדאיגה", כלשונם, שהחלה לפני מספר שנים, במסגרתה אנשים שאינם מתנהלים לפי רוח המקום ושאינם תושבי האזור, מגיעים לבלות - אף בשעות הלילה המאוחרות בהן ברוב השכונות אין חנויות פתוחות, ולבושם, סגנון הדיבור, ומושגיהם אינם לפי רוח תושבי השכונה.

בנוסף, ישנן כמה חנויות שהמוכרים והמוכרות בהם אינם הולמים את רוח המקום כלל וכלל.

"הלב נקרע לנוכח המצב", אומר אחד העסקנים, "השכונה נראית רחוקה מאוד מסביבת הגידול הרצויה עלינו, וכפי שאכן היה עד לפני שנים ספורות. עד כדי כך שהורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לשחק עם חבריהם ברחוב".

במקביל, הרבנים ותושבי האזור פתחו במאבק נגד קניון 'שמגר סנטר' שהוקם ברחוב שמגר, לאחר שנודע להם כי בניגוד להבטחות שיוקם מרכז קניות קטן עם כמה חנויות בודדות, הרי שהתוכנית היא לפתוח קניון לכל דבר.

לפני כמה שבועות נאספו חתימות של אלפי תושבים המתנגדים נמרצות להקמת הקניון, ולאחר שבוני הקניון לא התייחסו לאזהרות, התקיים השבוע דיון נרחב בראשות הרבנים הגאונים חברי בד"צ 'מחזיקי הדת', שם שמעו הרבנים את כל הצדדים בדבר התוכניות לפתיחת הקניון, והרבנים החליטו פה אחד שפתיחת מרכז קניות זה עשוי להיות מכשול רוחני עצום לנוער ולמבוגרים המתגוררים בשכונה.

תחת הכותרת "והיה מחניך קדוש", כותבים חברי הבד"צ : "ישבנו ודנו בכובד ראש בעניין מרכז הקניות המתוכנן להיפתח בתוככי שכונה המאוכלסת ביהודים שומרי תורה ומצוות קלה כבחמורה. שמענו מפי כל הצדדים והנוגעים בדבר את התוכניות שהציגו בפנינו ובאנו לידי החלטה והסכמה פה אחד שפתיחת מרכז קניות זה עלול להיות מכשול רוחני עצום לנוער ולמבוגרים המתגוררים בשכונה".

חברי הבד"צ מוסיפים וכותבים כי "חוב קדוש לעצור את התקדמות פתיחת מרכז קניות זה בשכונה חרדית ויש בזה משום הצלת נפשות".

בראש המאבק עומדים רבני כלל הקהילות החסידיות והליטאיות מכל שכונת רוממה והאזור הדורשים שלא לפתוח את מרכז הקניות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר