"אין תאריך יעד"

שלושה חודשים אחרי השריפה: בית החולים 'ביקור חולים' עדיין לא חזר לפעילות

לפני כשלושה חודשים, פרצה שריפה במפעל בסמוך לבית החולים 'ביקור חולים', מה שהוביל לפינוי בית החולים והעברת כל היולדות והתינוקות לבית החולים 'שערי צדק' | שלושה חודשים אחרי, ובית החולים עדיין לא שב לפעילות (חדשות)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
פינוי בית החולים, לפני שלושה חודשים (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

לפני כשלושה חודשים, פרצה שריפה במפעל ברחוב הנביאים בירושלים, בסמוך לבית החולים 'ביקור חולים', מה שהוביל לפינוי בית החולים והעברת כל היולדות והתינוקות לבית החולים 'שערי צדק'. כעת, שלושה חודשים אחרי השריפה, בית החולים שאכלס בעיקר יולדות חרדיות, עדיין לא חזר לפעילות.

השריפה, כזכור, נמשכה שעות ארוכות עד שלוחמי האש הצליחו להשתלט על הלהבות. ההחלטה על פינוי 'ביקור חולים' התקבלה כאמצעי בטיחות, מחשש להתפשטות הלהבות - מה שלא קרה בסופו של דבר.

בעקבות הפינוי, כ-40 יולדות ותינוקות נקלטו בהצלחה בתוך כשעה במחלקות היולדות של המרכז הרפואי שערי צדק, יצוין כי גם כלל עובדי 'ביקור חולים' נקלטו לעבודה ב'שערי צדק' ולא פוטרו.

ל'כיכר השבת' נודע כי נעשים מאמצים להחזיר את בית החולים 'ביקור חולים' לפעילות, אך לפי שעה עדיין לא ידוע מתי זה יתאפשר.

השריפה שפרצה בסמוך ל'ביקור חולים' ופינוי היולדות (ללא קרדיט)

מ'שערי צדק' נמסר ל'כיכר השבת' כי "שלוחת ביקור חולים של המרכז הרפואי שערי צדק אכן הינה מרכז ייחודי וחשוב בעיר ירושלים. שערי צדק וביקור חולים הם בתי חולים הוותיקים בארץ ואולי אף בעולם. אנו מודעים לצרכי הציבור שמחובר לביקור חולים ונמצאים בקשר רציף עם מנהיגי הציבור והם מעודכנים בתהליכים.

"שערי צדק נמצא במאמץ משותף עם משרד הבריאות, עיריית ירושלים וכלל הגורמים לקידום הנושא. לצערנו קיימות כרגע מספר בעיות שלא מאפשרות עדיין חזרה לפעילות ואנחנו פועלים באינטנסיביות על מנת לתת מענה.

"לצערנו אין לנו כרגע תאריך יעד שעליו נוכל לבשר, אך אנו ממשיכים לקדם ככל האפשר מול כלל הגורמים את התהליכים הנדרשים. בתקופת הביניים, שערי צדק מעניק את כל הטיפול ואת כל התנאים הטובים והמקצועיים ביותר ליולדות. זכינו לקבל בשערי צדק יולדות רבות שילדו בעבר בביקור חולים וזכו ללידה מבורכת בשערי צדק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר