הקרב על התקציב

השר גולדקנופף מאיים: "אם לא אקבל את הכסף - אתפטר"

האם ראש הממשלה ושר האוצר מתרשמים מהיואמים? עד עתה נראשה שלא | על פי הדיווח הערב, שר השיכון יצחק גולדקנופף, מאיים כי אם לא יקבל את התוספת התקציבית שהובטחה במסגרת הכספים הקואליציוניים, הוא יתפטר (חדשות חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
גולדקנופף במליאה, לצד ראש הממשלה ושר האוצר | ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

לא נענה ללחצים: על פי הדיווחים הערב (מוצ"ש), שר השיכון יצחק גולדקנופף, מאיים כי יתפטר מהתפקיד המינסטרילי שלו, במידה וההבטחות שקיבל בנוגע לכספים הקואליציוניים - לא תממושנה.

כזכור, בשבוע שעבר פרץ משבר בקואליציה, כאשר חברי כנסת של אגודת ישראל הודיעו כי יתעקשו על תוספת של 627 מיליון שקלים לתקציב הישיבות ומוסדות הפטור באופן רטרואקטיבי ובמידה ולא, הם לא ייתמכו בתקציב המדינה.

על פי הפרסום הערב בחדשות 12, שר השיכון גולדקנופף, הזהיר כי הוא עומד להתפטר מתפקידו, במידה ולא יקבל את הכספים שהתחייבו לו.

במידה וגולדקנופף יתפטר, הוא יוכל למממש את הבטחתו להתנגד לתקציב, שכן כעת הוא לא חבר כנסת מכיוון שהתפטר במסגרת החוק הנורבגי, במידה והוא יתפטר מתפקידו כשר, הוא ישוב להיות חבר כנסת ויוכל להצביע כנגד תקציב המדינה.

גולדקנופף לא הסתפק רק באיום והוא גם שיגר דד-ליין, שדרישתו תיענה עד למחר.

כפי שדווח מוקדם יותר הערב, בכירים בקואליציה הסבירו כי במידה וייפתחו את התקציב - זה יסכן את התקציב כולו, מה שיגרום להפלת הממשלה.

הבכירים טוענים כי המשבר פתיר, מכיוון שחלק מהבעיות יהיה אפשר לפתור בהעברות תקציביות, "אך לפתוח כעת את התקציב אחרי שהושלם התהליך בוועדת הכספים זה טירוף", כך טענו הבכירים.

כזכור, תקציב המדינה אושר בוועדת הכספים בראשה עומד יו"ר דגל התורה חבר הכנסת משה גפני, ונדמה היה כי סערת התקציב מאחורינו, אולם הדרישה החדשה של גולדקנופף טורפת את הקלפים. החשש במפלגות החרדיות: בלי אקדח מעשן כלפי נתניהו - הוא לא יקיים את הבטחות המו"מ הקואליציוני וזהו הדד-ליין האחרון לכך.

טרם ידוע מה בכוונתו של ראש הממשלה נתניהו לעשות וכיצד יגיב לדרישה החרדית, אולם במפלגה החסידית, לעת עתה לא מוכנים לוותר לראש הממשלה על הבטחותיו מתקופת הקמת הממשלה - מהן התחמק באלגנטיות עד כה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר