מחוסר תקציב

מנכ"ל בתי העלמין מתריע: יהיה קשה לקיים השנה את הילולת האור החיים

מנכ"ל בתי העלמין, חוזר ומתריע גם השנה, כי הילולת האור החיים לא תוכל להתקיים מבלי שיינתן תקציב של לפחות 2 מיליון שקלים | בנוסף הוא טען: "ישנה חשיבות ראשונה במעלה לנוכחות יהודית ברחבי הר הזיתים ובמיוחד בעת הזו" (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
קריספל בסיור סמוך לציון - לפני שנתיים (ארכיון 'כיכר')

הדרישה לתקציב להילולת האור החיים, מגיעה גם השנה - תחת האיום שההילולה לא תוכל להתקיים במידה ולא ימצא תקציב לאירוע.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל, פנה בדחיפות לראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, לשר לענייני ירושלים הרב מאיר פרוש, לשר השיכון הרב יצחק גולדקנופף, לשר האוצר בצלאל סמוטריץ, לשר לשירותי דת הרב מיכאל מלכיאלי, לשר המורשת עמיחי אליהו וביקש מהם לדאוג לתקציב עבור הילולת האור החיים הקדוש שתתקיים באמצע חודש תמוז הבעל"ט.

במכתבו מתריע קריספל, כי היעדר תקציב יקשה על קיום ההילולה, שלטענתו, "מדובר באירוע השני בגודלו אחרי הילולת הרשב"י במירון. על פי הנתונים קרוב ל-100,000 איש צפויים לפקוד את הציון הקדוש במהלך ימי ההילולה".

בישיבה שקיים קריספל עם כל הגורמים הנוגעים בדבר, הציבה המשטרה שורה של דרישות כתנאי לקיומו של האירוע. הדרישות היו הן בהיבט הבטיחותי כלקח מאסון מירון וקרלין. והן בהיבט הביטחוני לאור ההסלמה הביטחונית והמיקום של ציון האור החיים בהר הזיתים.

בדיקה מקצועית שנערכה על ידי מועצת בתי העלמין, העלתה כי התקציב הדרוש לשם קיום ההילולא בתנאים של המשטרה, עומד על כ-2,000,000 שקלים.

עוד כתב קריספל במכתבו: "ברור לכל שללא מקורות מימון הולמים להילולה החשובה הזו, ומתוך דאגה לשלומם של המתפללים והמבקרים בציונו של ה"אור החיים" הקדוש, המשטרה וגורמי הרישוי השונים לא יאפשרו את קיומה של ההילולא כמידי שנה בשנה ומתחם בית העלמין יהיה סגור חלילה בפני המתפללים".

"מעבר לחשיבות של קיום ההילולא לכבודו של מרן האור החיים הקדוש זיע"א, ישנה חשיבות ראשונה במעלה לנוכחות יהודית ברחבי הר הזיתים ובמיוחד בעת הזו", כתב קריספל במכתבו לשרים ולראש עיריית ירושלים..

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר