"אפליה והדרה של החרדים"

רק חצי אחוז מהבכירים במשרד המשפטים - חרדים | הנתונים המלאים נחשפים

בקרב העובדים הקבועים במשרד המשפטים - רק 246 עובדים, שהם 5% מכלל העובדים - הם חרדים, כך עולה מתשובתו של השר יריב לוין במענה לשאילתה שהגיש ח"כ ארז מלול | רק שני בכירים במשרד המשפטים - חרדים, וכמה מתמחים חרדים? | כל הנתונים (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
משרד המשפטים (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

שר המשפטים יריב לוין חושף לראשונה את הנתונים על מספרם של העובדים החרדים במשרד המשפטים, וזאת במענה לשאילתה שהגיש בנושא ח"כ ארז מלול מש"ס שנכנס לנושא אחר פגישה עם עו"ד אברהם אטיאס יו"ר הרשימה החרדית 'הלכה למעשה' בלשכת עורכי הדין.

לפי הנתונים, בקרב העובדים הבכירים במשרד, רק שני עובדים הם חרדים - נתון המשקף יחס של חצי אחוז חרדים מכלל העובדים הבכירים במשרד.

בקרב העובדים הקבועים במשרד רק 246 עובדים שהם 5% מכלל העובדים - הם חרדים, בעוד שיעור החרדים באוכלוסייה עומד כיום על 13%.

עוד עולה מהנתונים כי במשרד המשפטים יש 41 מתמחים חרדים, שהם 7% מכלל המתמחים במשרד. 67 סטודנטים חרדים, המהווים 10% מכלל הסטודנטים במשרד המשפטים.

השר יריב לוין וח"כ ארז מלול (צילום: יונתן זינדל ואריק מרמור - פלאש 90)

שר המשפטים לוין אמר כי "משרד המשפטים מוביל תהליכים משמעותיים בתחום הגיוון התעסוקתי ביניהם סימון משרות לאוכלוסיות הגיוון, שיתופי פעולה עם עמותות בתחום כגון קמ"ח המסייעת בפרסום המשרות, ימי למידה בתחום הגיוון התעסוקתי בהשתתפות מומחים לתחום ועובדי המשרד, יצירת קשר עם מקומות הלימוד, קיום מפגשי הכנה למועמדים להתמחות, איתור מועמדים, הכנה למכרזים ועוד. בימים אלה דורג המשרד בציון הגבוה ביותר במדד הגיוון התעסוקתי בקרב משרדי הממשלה".

"בשנת 2022", אומר השר לוין, "9.66% מקליטות העובדים במשרד המשפטים היו קליטות של עובדים חרדים, בעוד שהחלטת הממשלה עומדת על 7%".

המכתב של השר יריב לוין

השר יריב לוין הוסיף כי "למותר לציין כי נכון להיום מתנהלים מכרזים נוספים לגיוס עובדים, סטודנטים ומתמחים מהחברה החרדית. אני רואה חשיבות רבה בהמשך גיוס עובדים מהמגזר החרדי, והמשרד ממשיך לפעול לשם עמידה ביעדי הגיוס ואף מעבר לכך".

ח"כ ארז מלול יוזם השאילתה מסר בתגובה כי "אלו נתונים המעידים על אפליה כלפי הציבור החרדי. אני בטוח ששר המשפטים יריב לוין שבא עם רצון לשנות ולגוון את מערכת המשפט, יפעל בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להגדיל את שיעור החרדים העובדים במשרד המשפטים בכל הרמות".

עו"ד אברהם אטיאס: "משמח לראות שהשר לוין פועל לשנות את המצב הקיים. כחלק מהפעילות שלנו ברשימה אנו פועלים לגיוון ואיוש מלא של עורכי דין חרדים ודתיים בכל הוועדות המקצועיות, יש עוד דרך ארוכה עד שנגיע לשיויון מלא עבור עורכי הדין הדתיים והחרדים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר