מי יהיה הראש"ל הבא?

חבר ב'מועצת': לכנס את הרבנים להכריע במי לתמוך לרבנות

על רקע ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות הראשית בשמונה חודשים, אחד מחברי מועצת חכמי התורה התבטא בסוף השבוע כי יש לכנס את ה'מועצת' כדי לקבל הכרעה במי לתמוך למשרת הראש"ל והרב הראשי הספרדי (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגר"ד יוסף והגר"ד דרעי (צילום: יונתן זינדל, קובי גדעון ודוד מור)

חבר במועצת חכמי התורה של ש"ס התבטא בסוף השבוע כי יש לכנס את 'המועצת' בכדי לדון בשאלת תמיכת ש"ס בבחירות למשרת הראשון לציון והרב הראשי הספרדי.

על פי ההסכם הקואליציוני, חברותה קואליציה יתמכו במועמד ש"ס למשרת הרב הראשי הספרדי, אך טרם ברור מי יהיה מועמד ש"ס למשרה התורנית הבכירה.

כעת מועמדים לתפקיד חבר ה'מועצת' הגאון רבי דוד יוסף, בנו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצ"ל, והגאון רבי יהודה דרעי, רבה של באר שבע, ותיק חברי מועצת הרבנות ואחיו של יו"ר ש"ס, אריה דרעי.

לדברי אותו חבר במועצת, יש לכנס את חברי המועצת ללא הגר"ד יוסף ולקבל החלטה משותפת שכן לדבריו מדובר בהכרעה תורנית אותה צריכים לקבל הרבנים ולא הדרג הפוליטי.

אחד ממקורביו של חבר ה'מועצת' אישר את הפרטים ל'כיכר השבת' והוסיף: "אם סמוטריץ׳ החליט שהנושא זקוק להכרעה תורנית, למה אצלנו לא? בטח כשדרעי נגוע בדבר. זו החלטה תורנית, לא פוליטית״.

כזכור, בסוף השבוע התייחס הגר"ד יוסף לשאלת התמיכה מצד ש"ס ואמר ל'משפחה': "ש"ס היא תנועה שהקים אבי מורי בעשר אצבעותיו וזכיתי גם לכהן כחבר מועצת חכמי התורה שלה וללוות אותה מיום הקמתה ועד היום. אינני רואה סיבה שהמפלגה לא תתמוך בי".

באשר להחלטה להתמודד לתפקיד הסביר הגר"ד יוסף: "צוואתו של אבי מרן הרב עובדיה היתה שאכהן בתפקיד ואשב על כסאו. יעידו על זה מספר אנשים ששמעו את זה ישירות מאבא מרן זיע"א שציווה זאת קודם הסתלקותו לשמי מעלה".

לדבריו: "שמעתי גם מיו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי שמרן האבא ציווה אותו קודם פטירתו שידאג לכך שאני אכהן בתפקיד הרב הראשי לירושלים ולאחר שאחי הגאון רבי יצחק יסיים את התפקיד אני אשב על כסאו ואכהן כראשון לציון".

"מסיבות שאין כאן המקום לפורטן לא אסתייעא מילתא שאכהן כרב הראשי לירושלים אך כעת הגיע הזמן לקיים את החלק השני של צוואתו ולכהן כראשון לציון. זוהי צוואת קודשו", הוסיף.

כמו כן, הגר"י דרעי תקף את ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות וטען באמצעות עורך הדין ויטלי בכלי כי: "דחיית הבחירות למועד אשר נח לגורמים כאלה ואחרים, אשר להם אינטרסים בבחירת הרבנים הראשיים, מהווים עוול כפול ומכופל הן עוול פרטי למרשי בשל הקטנת סיכויו כמפורט לעיל, והן עוול ציבורי לציבור הנושא עיניו למוסד הרבנות אשר אינו מודע למתחולל מאחורי הקלעים ולסיכויים לבחירת רב אשר גורמים פוליטיים הטו את הכף לזכותו באמצעות שורת תעלולים משפטיים ופוליטיים ואשר התאמתו הרוחנית וההלכתית מוטלת בספק".

בסיום מכתבו דורש עורך דינו של הרב דרעי: "מן הדין והצדק להיענות לבקשת מרשי שלא לדחות את מועד הבחירות לרבנים הראשיים ולאור הנ"ל, הנכם מתבקשים להודיע כי הבחירות תתקיימנה במועדן כקבוע בחוק, ללא כל דחייה אשר תביא לשיבוש וזיהום הליכי הבחירות".

עורך הדין מאיים אף בעתירה לבג"צ: "מרשי שוקל את צעדיו, ובכללם השימוש בכל כלי משפטי אפשרי על מנת לתקן את העוול הצפוי לו כתוצאה מדחיית הבחירות. אין באמור לעיל כדי למצות את טענות מרשי בנושא, והוא שומר לעצמו את הזכות למצות כל זכות נוספת העומדת לו מכח הדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר