סערה בשכונת רמות א'

הקרב על אולם הספורט | דרעי: "זה הובטח לנו; אנחנו נאבק"; 'דגל': "לא היה ולא נברא"

אולם הספורט בשכונת רמות א', מעורר סערה - לאחר שלטענת ש"ס, המקום הובטח להם וכעת ראש העיר משה ליאון רוצה לתת זאת ל'דגל התורה' | יו"ר ש"ס אריה דרעי השתתף בכינוס בשכונה והבהיר כי ש"ס לא תוותר על המקום: "המקום הזה הובטח, זה היה הסכם" | ב'דגל התורה' טוענים מנגד: "לא היה ולא נברא" (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |

אולם ספורט ברחוב בובליק בשכונת רמות א' בירושלים, מעורר סערה ומחלוקת בין ש"ס ו'דגל התורה'. לטענת ש"ס, המקום הובטח לה בבחירות למנהלים הקהילתיים וכעת ראש העיר משה ליאון רוצה לתת את המקום ל'דגל התורה. מנגד, ב'דגל התורה' בירושלים טוענים כי סוכם שהמבנה יעבור למנהל החרדי שישמור גם על בית הכנסת הספרדי שבבניין, הפועל בשבתות.

אמש (מוצאי שבת) התאספו מאות אברכים ספרדים תושבי השכונה לסעודת מלווה מלכה בהשתתפות רבני השכונה, יו"ר תנועת ש"ס ח"כ אריה דרעי, חברי מועצת העיר ירושלים ואישי ציבור, בעקבות המאבק בשכונה על קבלת אולם הספורט.

דברי יו"ר ש"ס בכינוס

כידוע, שכונת רמות א' היא שכונה מתחרדת, כאשר בבחירות למנהל הקהילתי ש"ס תמכה במנהל החילוני אך קיבלה הבטחה לקבלת אולם הספורט המקומי.

אלא שכעת, לטענתם, ראש העיר משה ליאון, טען כי המקום הובטח ל'דגל התורה', ובשכונה פרצה מהומה, כאשר סגן ראש העיר צביקה כהן וסגן ראש העיר ויו"ר ועדת ההקצאות חיים כהן, פועלים כדי שהאולם יגיע לש"ס, כפי שהובטח.

במהלך כינוס האברכים בשכונה אמש, התייחס יו"ר ש"ס אריה דרעי להבטחת ראש העיר, ואמר כי חלק מהנציגים השתתפו בפגישות אצלו בבית עם ראש העיר. "הנושא הזה חשוב לנו מאוד, חשוב לי באופן אישי מאוד, לא צריך להאריך - האריכו כבר הרבנים בחשיבות של הקהילה, של הבני תורה, שיהיה המשך ורציפות של כל השבוע.

"אין שום... אני לא מדבר עכשיו מי צודק ומי לא צודק, המקום הזה הובטח, זה היה הסכם, ואין שום סיבה שבעולם שגם הבטיחו לאחרים ועכשיו לא יודעים מה לעשות עם ההבטחות - שאנחנו נוותר. אין בעיה, צריך להגיד לאחרים 'מצטערים, היתה טעות' ולחפש להם פתרון. לא על חשבון הקהילה הזאת שנמצאת פה כבר כמה שנים ולא על חשבון הצורך האדיר של הציבור הגדול הזה, שאתם רואים כמה המקום צר".

דרעי הוסיף ואמר: "בעזרת השם, אני לא יודע להגיד לכם, בדרך כלל אני מסכם דברים עם ראש העיר או מסכם דברים עם הנציגים ואני יכול לבשר ולהודיע שהעניין נפתר - העניין לא פתור, אבל אני רוצה לומר לכם שאנחנו לא נוותר בעזרת השם ונאבק. אנחנו לא עושים רעשים ולא עושים צלצולים אבל אנחנו נעשה כל מה שאנחנו צריכים לעשות כדי שהמקום הזה, כפי שאמרו שכבר מרן ראש הישיבה חכם שלום זצ"ל, ליווה את ההסכם הזה, היה מעורב בפרטים. נמצא פה שייבדל לחיים חתנו הרב יצחק זיאת שכל כך הרבה דיבר איתי על הדברים הללו".

יו"ר ש"ס התייחס לתמיכה במנהל החילוני ואמר: "זו היתה החלטה לא פשוטה, ואתם יודעים שההחלטה לגבי ההתנהלות שקיבלנו הוראה מחכם שלום היא לא היתה פשוטה ויצא הפוך... אנחנו שיתפנו פעולה עם מי ששיתפנו, ואלו שהיו נגד בסוף הם מקבלים את המקום ואלו ששיתפו פעולה לא יקבלו את המקום. זה עולם הפוך. זה לא ייתכן, זה לא צודק, זה לא הגון, זה גם לא אמיתי ואנחנו היום חסדי השם לא זקוקים לטובת, יש לנו מספיק כוחות כדי שאנחנו נדאג לעצמו ואנחנו נדאג".

מ'דגל התורה' בירושלים נמסר בתגובה ל'כיכר השבת' כי "לקראת הבחירות למנהל הקהילתי ברמות, ש"ס החליטה לתמוך במנהל החילוני ושנציגיה יהיו במנהל החילוני. מנגד, הנציגות האשכנזית התנהלה עם המנהל החרדי.

"במסגרת חלוקת העוגה סוכם שהמבנה המדובר ברמות יעבור למנהל החרדי, והמנהל ישמור על קיומו של בית הכנסת הספרדי שבבניין, שפועל בשבתות". לדבריהם, "הסיכומים כללו נושאים נוספים בחלוקה בין המנהל החילוני למנהל החרדי".

ב'דגל התורה' מוסיפים ואומרים כי "נציגי ש"ס בעירייה היו שותפים מלאים בהסכם שנעשה עם ראש העיר והדרג המקצועי בעירייה שטיפל בנושא איתו ומטעמו, וההסכם כולו נעשה על דעת נציגי ש"ס.

"נציגי ש"ס הם אלו שביקשו להכניס בסיכום את הסעיף שישמרו על בית הכנסת הספרדי שפועל בבניין. כיצד הם טוענים כעת שהבניין הובטח להם ושזה היה הסיכום איתם?".

ב'דגל' מסכמים ואומרים כי "טענותיהם של ש"ס לא היו ולא נבראו, אנו עומדים על כך שכל הסיכומים יכובדו במלואם, וסמוכים ובטוחים שראש העיר, שהוא ישר והגון - יכבד את הסיכומים, יפעל על פיהם וידאג ולמלא אותם. כך היה עד כה וכך יהיה גם הלאה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר