העוול ההיסטורי תוקן

המהלך נחל הצלחה: 98% מהבנות בירושלים משובצות בסמינרים לשנה"ל הבאה

העוול ההיסטורי וכאב הלב הבלתי נתפס של ההורים והבנות מאחורינו? על פי הנתונים שהגיעו לידי 'כיכר', רוב מוחלט של הבנות הירושלמיות משובצות לסמינר בשנה הבאה, אם כי נותרו מספר קטן של בנות שהחליט לערער | מאחורי ההצלחה השנה: הקמת 5 סמינרים לצד שינוי באסטרטגיית השיבוץ | הפרטים בפרסום ראשון (חרדי)

סמינר הישן בירושלים | ארכיון

מדי שנה, היינו נאלצים כאן ב'כיכר השבת', לטפל בעוול הבלתי נסלח של אי-קבלת בנות, בעיקר ספרדיות לסמינרים בירושלים, אך השנה בחסדי שמיים, נראה שרוב מוחלט של הבנות מסודרות בסמינר לשנת הלימודים הבאה, זאת הודות לפעילות ראש העיר ליאון ויו"ר ש"ס צביקה כהן.

כזכור, בשנה שעברה בנקודת הזמן הזו, היו 200 בנות סמינר שעדיין לא שובצו לאף סמינר וכאב הלב הגדול של ההורים והבנות היה עצום.

באגף חינוך חרדי בעיריית ירושלים, הציגו בפני 'כיכר השבת' את הנתונים לפיהם, רוב מוחלט של הבנות בירושלים מסודרות עם מוסד לימודים לשנת הלימודים הבאה. אמנם, נותרו מספר בנות ששובצו בסמינרים שהחליטו לערער, אבל מדובר במקרים פרטניים שמטופלים פרטנית.

כפי שדווח בעבר מספר פעמים ב'כיכר השבת', ראש העיר ליאון שאינו נמנה על הציבור החרדי, כאב את כאבן של הבנות, ובשנתיים האחרונות הוא הורה לפעול באסטרטגיה שונה - אותה הוביל יחד עם צביקה כהן מש"ס.

על פי ההחלטה, הופסק שיבוץ בנות בסמינרים המובילים שגם כך מלאים עד אפס מקום, והוחלט להשקיע משאבים בהקמת סמינרים חדשים מדרג א'.

במסגרת המאמץ המשולב והמתוכנן, הוקמו לא פחות מחמשה סמינרים חדשים ששחררו את הלחץ על הסמינרים הגדולים, כאשר הסמינרים הללו נתנו מענה לכל סגנונות הסמינרים ולמעשה הפחיתו עד כמעט העלימו את הלחץ שהיה עד השנה בלתי נמנע.

גורם בכיר באחד הסמינרים הגדולים בירושלים, מסביר ל'כיכר השבת', "מדובר בהיסטוריה. הייתה כאן עבודה קשה מאוד שכללה החלטה אמיתה מאוד של העירייה לא להתערב בקבלת הבנות ולתת לסמינרים לשבץ בעצמם, ורק לאחר מכן העירייה נכנסה לתמונה ושיבצה את התלמידות איפה שנשאר מקום".

"המהלך הזה", לדברי אותו גורם, "במקביל לפתיחת סמינרים חדשים גרם למצב היסטורי שבו 12 סמינרים נכללו ברשימת הביקוש הגבוהה של הסמינרים. אין ספק, ליאון הצליח במקרה הזה לפרק את הפצצה הכי מורכבת במגזר. מדובר בתיקון עוול היסטורי".

ראש העיר משה ליאון אומר היום ל'כיכר השבת': "זאת התרגשות גדולה מאוד עבורי באופן אישי. הנושא של פתרון לבנות הסמינרים הדיר שינה מעיני ולא היה לי קל לשמוע את ההורים הכאובים מידי שנה בשנה. אבל ברוך ה', הצלחנו ליצור מצב היסטורי שבו הרוב המוחלט של הבנות משובצות במקומות שהן רוצות. הסמינרים החדשים שהוקמו השנה הם סמינרים מעולים, וההצלחה ברישום מוכיחות את זה. אני מתכוון להמשיך ולהוביל את ירושלים כבירת החינוך של ישראל, העיר שכל ילד וילדה, נער ונערה מוצאים בה את מקומם".

צביקה כהן מחזיק תיק חינוך ויו"ר ש"ס בירושלים, אומר ל'כיכר השבת': "אנו עדים לרגע היסטורי. אחרי שנים של עוול מתמשך אנחנו זוכים שבנות ירושלים ברובן הגדול משובצות בסמינרים. העבודה על כך שיצאה לדרך בהנחיית מועצת חכמי התנועה ויו"ר התנועה הרב אריה דרעי, לא הייתה פשוטה, אבל הסמינרים החדשים שהוקמו מספקים מענה מצוין למשפחות בני התורה וגרמו לכך שהם אינן זקוקים עוד להיסמך על שולחן אחרים. מדובר במאמץ משולב שסיעת ש"ס בעירייה הובילה בשיתוף פעולה עם ראש העיר משה ליאון, ועל כך תודתנו והערכתנו".

מנהל מחלקת חינוך בעירייה והמועמד האפשרי לראשות עיריית בית שמש שמואל גרינברג אומר ל'כיכר השבת': "עוד בטרם הסתיימה שנת הלימודים אנחנו יכולים באגף לחינוך חרדי בעירית ירושלים לברך על המוגמר ולבשר כי מלאכת שיבוץ התלמידות העולות לסמינרים בשנה"ל הבאה הסתיימה מוקדם מהצפוי. מכתבי השיבוצים נשלחו אל ההורים בימים אלה בתקוה מלאה כי השיבוץ הינו לשביעות רצונם, באגף ערוכים לקבל ערעורים מאלה שאינם שבעי רצון מהשיבוץ או סבורים כי עלתה טעות בידינו בהתאמה, אנו נתייחס בכובד ראש לערעורים ונעשה כל שביכלתינו להשלים את המלאכה באופן הראוי ביותר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר