"לא פוגעים בשמירת השבת"

רבני מבשרת ציון נגד תחבורה ציבורית בשבת: "פגיעה קשה"

עשרות רבני הקהילות במבשרת ציון, בראשות המרא דאתרא הגר"ש בן עזרא, במכתב חריף לראש המועצה נגד ההצטרפות למיזם תחבורה ציבורית בשבת: "אנו מתנגדים בכל תוקף" | המכתב המלא (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגאון רבי שלמה בן עזרא (צילום: יעקב כהן )

על רקע החלטת הרשות המקומית במבשרת ציון להתצטרף למיזם תחבורה ציבורית בשבת קודש, עשרות רבני היישוב, חרדים ודתיים, בראשות המרא דאתרא הגאון רבי שלמה בן עזרא, פנו במכתב חריף לראש המועצה יורם שמעון וחבריו בו הם מבקשים להימנע מהמהלך שלדבריהם פוגע בסטטוס קוו.

בפתח מכתבם כותבים הרבנים: "הישוב האהוב שלנו, מבשרת ציון, מתאפיין לאורך כל שנות קיומו מאז הקמתו לפני כמעט 70 שנה, באווירה חברתית טובה, ביחסי שכנות קרובים, באהבה ואחוה שלום ורעות. דתיים, מסורתיים, חילוניים, אשכנזים, ספרדים – כולנו חיים כאן בשלום ובכבוד בין איש לרעהו. אין ביישובנו כפיה זה על זה. אדרבה, ישנה הבנה והתחשבות מכובדת ומכבדת. כל אחד חי את חייו כפי שהוא רוצה ולא פוגע בשכניו.

"זהו הסוד של הישוב הנוח והשקט שלנו, שכולנו זוכים ושמחים להתגורר בו שנים רבות וטובות".

לדבריהם: "לצערנו, בימים האחרונים נעשה ניסיון לפגוע קשות ברקמה הטובה ובאווירה הרגועה שבינינו.  המועצה החליטה שמבשרת ציון תצטרף למיזם של חילול שבת ציבורי.

"מאז ומעולם לא נכפתה במבשרת ציון שמירת שבת על אף אחד במרחב הפרטי. ובמרחב הציבורי הייתה וישנה הסכמה רחבה מאוד שלא פוגעים בשמירת השבת. לא פוגעים בחיים המשותפים הטובים הקיימים לאורך כל השנים".

הרבנים מבקשים "מראש המועצה ומכל מי שאכפת לו ורוצה בהמשך החיים הטובים והמשותפים בינינו, לשמור מכל משמר על האחדות והשלווה שמאפיינים אותנו ולא להכניס את אווירת המחלוקת הפילוג והשנאה שקיימים במקומות אחרים. להמשיך ולאפשר לכל אחד לחיות את חייו כפי הבנתו ורצונותיו ויחד עם זה לשמור על המרחב הציבורי ועל החיים המשותפים שיהיו באהבה ובכבוד הדדיים.

"אנו מבקשים לבטל את השתתפותה של מועצת מבשרת ציון במיזם חילול  השבת. ולא לפעול בלי הידברות והסכמה רחבה. המועצה היא של כולם, ולא ייתכן שהיא תפגע בחלק מכלל התושבים".

רבני מבשרת ציון הוסיפו: "כרבני ומנהיגי  הקהילות אנו קוראים לכל תושבי הישוב, ומבקשים שלא לגרום למחלוקת שמביאה לפילוג ולשנאה בין אדם לחברו. אנא, ישמור כל אחד על פיו ולשונו, וגם על מקלדתו.

"אנו מבהירים בזאת שכל פעולה שתיעשה ע"י מי מתושבי הישוב, שאיננה להרבות שלום ואהבה בינינו, פעולה שכזאת אינה על דעתנו ואנו מתנגדים לה בכל תוקף".

"אנשים אחים אוהבים אנחנו. תמיד, בכל עת ובכל שעה", סיימו הרבנים את מכתבם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר