"אין שוטרים"

גניבות, איומים ואמירות גזעניות: האחים שמטילים אימה באשדוד

מפעילים בחור שיגנוב עבורם, מאיימים על התושבים, נעצרים אך מיד משוחררים • התושבים מפוחדים וחברי המוצעה החרדים עסוקים בלתקוע מקלות בגלגלים למתנדבים שרק רוצים לשמור על הבית (בארץ)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
האירוע הגזעני במוצאי שבת (צילום: באדיבות המצלם)

מחדל מתמשך: בתקופה האחרונה נצפה אדם גונב עשרות אופניים חשמליים מתושבי שכונת רובע ז' באשדוד, וגם לאחר שנתפס על ידי מתנדבי 'משמר הרובע' והועבר למשטרה - הוא שוחרר במהרה וחזר לסורו.

המקרים אירעו כאמור באזור החרדי ברובע ז' באשדוד, כאשר מדי כמה ימים נצפה בחור גונב זוגות אופניים. תחקיר עומק שנעשה על ידי מתנדבי משמר השכונה גילה כי יש לו מפעיל, בן למשפחה מוכרת בעיר מרובע ו', שמעביר לו בתמורה לאופניים - חומרים מסוכנים.

כאשר עלו המתנדבים על השניים הם זכו לקללות ונאצות ורק לחץ ציבורי גרם שהוא יילקח לתחנת המשטרה. כעת החשש של התושבים שעוד הערב הוא ימצא את עצמו בבית - והם ימשיכו לפחד על חייהם מבלי שהמשטרה תפעל למגר את העבריינים כדין.

"מדובר בבחור עם מסלול חיים לא קל", שח בכיר בארגון השומרים, "הבחור עצמו סיפר לנו מי מפעיל אותו ומה הוא נותן לו בתמורה. ביום שישי האחרון עקבנו אחריו ומצאנו אותו במחסן של אותו אדם מרובע ו' עם אופניים גנובות שידענו בבירור של מי הם.

"בחסות הבלגן שנוצר החביא הבחור מרובע ו' את האופניים והם לא נמצאו בבניין. הזמנו משטרה ושהיא הגיעה כבר לא היה אופניים. אחרי דין ודברים השוטרים עצרו את שניהם וכבר במוצאי שבת ראינו אותם מסתובבים בחופשיות. אדגיש שכבר הבאנו למשטרה די ראיות שהם גונבים אופניים חשמליות, אך המשטרה בחרה שלא לטפל בהם בכל חומרת הדין.

"התחלנו לעקוב אחריהם וראינו אותם הולכים יחד. שהם קלטו את המעקב שלנו הם החלו לחזור הביתה. כיוון שראינו אותם עם אופניים שאנחנו יודעים של מי הם – הזמנו להם ניידת.

"בזמן הזה, אח של אותו אחד מרובע ו' ירד אלינו עם סכין ואיים עלינו בצעקות. המשטרה לא רצתה לעצור אותו. את הבחור שעובד אצלם בתמורה לחומרים מסוכנים הם כן לקחו כי היה לו צו הרחקה מאשדוד והוא הפר אותו.

"התאספו שם מלא תושבים חרדים ורק בגלל לחץ ציבורי המפעיל של הבחור נעצר - כאשר לדעתנו הוא עוד מעט ישתחרר, לכאורה המשטרה מפחדת מהם", כך לדברי הגורם בארגון השומרים.

איך מרגישים התושבים שגרים בסמיכות אליהם?

אנחנו כבר תקופה מעבירים עליהם חומרים.

"השכנים מפחדים מהם פחד מוות. מול מצלמות אנשים הם צועקים על חרדים באמירות גזענות. כבר תקופה שהעברנו למשטרה חומרים שמפלילים אותם. צעקו עלינו 'נרצח אחד ממכם', 'ניתן לכם מכות'. האמא שלהם אמרה שהיא רוצה להרגיע את השטח ולכן את האופנים הגנובות היא מחזירה מחר. אמרתי לשוטר 'חפשו רגע בבניין כדי למצוא את האופניים'. האמא מודה שהבן שלה גנב, אבל השוטר ענה לי שהוא מסתדר. ההרגשה הייתה שהם חיפשו שאנחנו נלך משם מבלי שהם יעצרו אותם".

ומה עם חברי המוצעה החרדים?

"לצערנו חברי המועצה החרדים רק שמים לנו רגליים. הם עושים הכל שלא נהיה כאן וחבל. יש בלילה רק שלוש ניידות משטרה. לוקח להם להגיע לאירועים חצי שעה עד שעה וחצי. כל מי שמתנדב אצלנו בארגון הינו אדם נשוי עם ראש על הכתפיים. לא חבר'ה שמחפשים בלגן. אנחנו שומרים על הסדר וחבל שהם לא זוכרים את זה שאנחנו כאן לטובת כולם".

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד מוחלט לנטען, החשוד שלפי החשד איים בסכין, עוכב לחקירה שבסיומה שוחרר בתנאי מעצר בית. יחד עם זאת נציין, שמחקירת המשטרה עולה החשד שאותם תושבים שהתלוננו על החשוד, לפי החשד התנהגו בעצמם באופן פסול, בכך שלפי החשד חלקם אף תקפו אדם מתמודד נפש בו חשדו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר