כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
וזו הדרישה של לפיד

ח"כ ברוכי נבחר לחבר בוועדה למינוי דיינים; ח"כ קרויזר מ'עוצמה יהודית' לוועדה למינוי שופטים

ח"כ יצחק קרוייזר נבחר לכהן מטעם הכנסת בוועדה למינוי שופטים לאחר שזכה לתמיכת 86 חברי כנסת, במקביל, ח"כ אליהו ברוכי מ'דגל התורה', נבחר לכהן כחבר בוועדה למינוי דיינים (חדשות, פוליטי)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ברוכי, בדיון בכנסת (ערוץ כנסת)

הסאגה עם הוועדה לבחירת שופטים, לפני דקות ספורות (רביעי) נבחר מועמד הקואליציה לכהן כחבר בוועדה, במקביל, ח"כ אליהו ברוכי מ'דגל התורה', נבחר לכהן כחבר בוועדה לבחירת דיינים.

מהכנסת נמסר: "ח"כ יצחק קרוייזר נבחר לכהן מטעם הכנסת, בוועדה למינוי שופטים לאחר שזכה לתמיכת 86 חברי כנסת"

חה"כ אליהו ברוכי שנבחר כחבר בוועדה למינוי דיינים, אמר: "חז"ל אומרים: 'כל דיין שדן דין אמת לאמיתו, מעלה עליו הכתוב כאילו נעשה שותף לקדוש ברוך הוא במעשה בראשית'. אני מודה על הזכות שנפלה בחלקי לעסוק בנושא הרגיש והחשוב הזה".

"כמובן", הוסיף ברוכי וכתב: "לא נבחרתי לתפקיד כדי לבחור. נבחרתי כדי להיות שליח. שליח של רבותיי שיודעים להבחין מי ראוי להיות שותף לקדוש ברוך הוא במעשה בראשית. מתפלל למלא נאמנה את שליחותי".

כזכור, לפני חודש נחלה הקואליציה מפלה, כאשר חברת הכנסת אלהרר מ'יש עתיד', נחברה לנציגת האופוזיציה בוועדה לבחירת שופטים, זאת בניגוד להחלטה של ראש הממשלה נתניהו שלא להחליט בשלב זה אם לאפשר לאופוזיציה נציג כמקובל.

ההחלטה של נתניהו עוררה סערה, אך ראש הממשלה הורה לחברי הקואליציה שלא לתמוך באיש, אך התוצאות מראות בבירור על מורדים בקואליציה שהחליטו לבחור בכל זאת בכך שנציגת האופוזיציה תמונה.

יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, שלאורך הדרך טען כי אסור לאפשר לאופוזיציה לקבל נציג בוועדה החשובה, הגיב ואמר כי מדובר ב"בושה".

חברת הכנסת טלי גוטליב, שהתעקשה שלא להסיר את מועמדותה למרות לחצים כבדים מראש הממשלה נתניהו הגיבה: "כשלא מקשיבים לי ככה זה נראה".

בעקבות הוראת נתניהו לגרום לדחיית הבחירות, נציג הקואליציה יצחק קרויזר לא נבחר אז לתפקיד, והיום כאמור הוא נבחר.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד, פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר המשפטים יריב לוין, והבהיר: "במידה שהוועדה לבחירת שופטים לא תכונס בתוך 14 ימים - אעתור לבג"ץ".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר