כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי שנתיים של עבודות

פתח תקווה: ראש העיר ומנכ"ל החינוך העצמאי חנכו אגף חדש ב'בית יעקב'

1,400 תלמידות בפתח תקווה יכולות לנשום לרווחה: לאחר שנתיים של עבודות, השבוע נחנך האגף החדש בבית הספר המקומי בעיר | במעמד נשאו דברים ראש העיר ומנכ"ל החינוך העצמאי | תיעוד (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
טקס חניכת בית הספר

לאחר שנתיים של עבודות, נחנך השבוע האגף החדש בבית הספר 'בית יעקב' במרכז העיר פתח-תקווה בו לומדות כ-1,400 תלמידות, במעמד מיוחד בהשתתפות ראש העיר רמי גרינברג, מנכ"ל החינוך העצמאי אליעזר סורוצקין והנהלת בית הספר.

בשנים האחרונות התגברה מצוקת המקום של בית הספר, לאור הגידול המבורך במספר התלמידות הבאות בשעריו, שכן כיום הוא בית הספר "בית יעקב" היחיד במרכז העיר, הזוכה לגידול מסיבי במספר התושבים החרדים.

ניסיונות למצוא פתרונות אחרים, כדוגמת קבלת שטח מבית ספר סמוך שברובו לא מאוכלס, לא צלחו, ולפני כשנתיים, ביוזמת ראש העיר, החלו בבניית האגף החדש - בקומה שמעל הבניין הישן.

האגף החדש מכיל לצד כיתות לימוד חדשות, חדרי ספח, ספרייה ומעבדת מחשבים חדשה, לצד מעלית נגישה, חדרי ממ"דים וחדרי שירותים נוספים. בנוסף, הכשירה העירייה את גג בית הספר לפעילויות המוסד ולחצר משחקים עבור התלמידות הרבות.

ראש העיר נושא דברים

יצוין, כי בתקופת בניית האגף החדש, הכשירה העירייה מתחם ברחוב צה"ל עבור כ-700 מתלמידות המוסד. לאחר כניסת התלמידות, פעלה העירייה לפיתוח סביבתי המותאם לצרכי בית הספר. מבנה זה שימש באופן זמני את בית הספר עד להשלמת בניית האגף החדש בבניין בית יעקב הישן.

מנכ"ל החינוך העצמאי אליעזר סורוצקין הודה בדבריו לראש העיר רמי גרינברג על פעילותו לקידום בתי הספר של בית יעקב ומוסדות החינוך העצמאי בכל שכונות העיר. הרב סורוצקין הודה בדבריו גם לערן חג'ג' על פעילותו לטובת מוסדות החינוך העצמאי.

ראש העיר רמי גרינברג הודה לכל העוסקים במלאכה ואמר: "בית הספר בית יעקב קיים במרכז העיר מזה עשרות שנים, ובמשך כל אותה תקופה ארוכה סבלו התלמידים מצפיפות, ולא זכו למענה שיסדיר באופן ראוי את המצב, אנחנו כאן היום חונכים את בניית האגף הנוסף לבית הספר, אחרי משוכות רבות ומייגעות שעברנו והצלחנו להתגבר עליהם, שבסופם הצלחנו להסדיר את כל הפרוצדורות. יחד עם החברה לפיתוח פתח תקווה, וצוות עיריית פתח תקווה, בנינו עבור התלמידות אגף נוסף לתת לילדות מקום ראוי ללמוד בו".

ראש העיר הוסיף, כי "במקביל לבניה שסיימנו כאן היום, אנחנו מובילים בחודשים האחרונים בנייה של אגף חדש בבית הספר בית יעקב בשכונת גני הדר, שפעל גם כן בתנאים של צפיפות קשה מבלי שניתן לכך כל מענה. בנוסף, אנחנו משלימים את הבנייה בתלמוד תורה 'שארית ישראל', והובלנו מהפך בתחום הגנים כשהקמנו רשת גנים עירונית ייעודית וייחודית למגזר החרדי. נמשיך להוביל עשייה אמיתית בשטח, עבור המגזר - כמו שאנו פועלים עבור כלל המגזרים, וניתן מענה לצרכי כלל התושבים במסירות ומכל הלב".

לסיום הודה ראש העיר רמי גרינברג לרשת החינוך העצמאי ולמנכ"ל הרב אליעזר סורוצקין, לצוות הנהלת בית הספר, למנהלת הגב' ויינגרטן, לערן חג'ג' האחראי על החינוך החרדי והדתי בעיר ולכל צוות העירייה הפועלים ללא ליאות לקידום תחום החינוך בעיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר