כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ההקלטה המלאה

כך הכתירו את הגר"מ שטרנבוך לגאב"ד במהלך עצרת ההספד: "העיר ירושלים צריכה רב"

זקן רבני העדה החרדית, נאם טלפונית בעצרת ההספד של הגרי"ט וייס, בשל גילו המופלג, והוא בן 102. בדברים הקצרים התייחס למחלוקת בין פלגי העדה החרדית, ואמר כי גם אם הדבר לא רשמי - הרב שטרנבוך הוא הגאב"ד של העדה החרדית ורב העיר ירושלים (חרדים)

(צילום: איציק ו.)

הכתרת הראב"ד הגאון רבי משה שטרנבוך לגאב"ד: כפי שנחשף ב'כיכר השבת', ההכתרה בוצעה הלילה במהלך עצרת הפסד לגאב"ד הקודם, הגרי"ט וייס, במלאות שנה להסתלקותו.

בשנה האחרונה, בשל חילוקי דעות בתוך העדה החרדית, בין המכונים 'די רעכטע' - הימניים, לבין הפלג הקיצוני יותר המכונים 'די לינקע' - השמאלנים, לא מונה מחליף, ולבד"ץ העדה החרדית לא היה גאב"ד מכהן.

הלילה, בעצרת הספד בבית הכנסת של חסידות דושינסקיא, קהילה התומכת במועמדותו של הרב שטרנבוך לתפקיד, הכתירו אותו לגאב"ד, אבל עדיין לא בצורה רשמית ומלאה, אלא בהכרזה כי הוא הגאב"ד, גם אם לא הוחלט על כך רשמית.

מי שהודיע על כך, הוא זקן ראשי הישיבות של העדה החרדית, הרב אליקים שלזינגר, בן 102, שלא השתתף באירוע עצמו, אך העביר את המסר שלו טלפונית לבאי העצרת.

'כיכר השבת' עם ההקלטה המלאה של דבריו:

(צילום: איציק ו.)

בדברים, שנאמרו בשפת האידיש, הוא אומר כי העיר ירושלים צריכה רב, וכי מכיוון ובכל העולם, כאשר שואלים מי הרב של העדה החרדית בירושלים עונים את שמו של הרב משה שטרנבוך, לכן הוא הרב של ירושלים, גם אם הדבר לא הוכרז רשמית.

למרות העובדה שהגר"מ שטרנבוך אכן לא הוכתר רשמית, נראה כי המהלך יצא לפועל. בקהילות התומכות במועמדותו מיהרו לפרסם הודעות ברכה, ואילו הקיצוניים יותר, עדיין לא הגיבו למהלך, ולא הציבו מועמד נגדי.

כך, נראה כי בשלב זה המאבק הוכרע והגר"מ שטרנבוך יוכתר לגאב"ד העדה החרדית. כעת, לא ברור מי ימונה לתפקיד הראב"ד.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר