צעירי השכונה מזדעקים

שכונת הענק בבית שמש - קיצונית? • צפו במה שיש לתושבים להגיד

השכונה החדשה ברמת שמש, נחשבת לאחת השכונות הגדולות בישראל, כאשר בעתיד השכונה תתרחב עוד | בשנה האחרונה יצא לשכונה שם של שכונה קיצונית, בעקבות בפגנות ואירועי אלימות, הצעירים בשכונה אינם מתכוונים לוותר על אופי השכונה ומציגים את השכונה כפי שהם רואים | צפו וטקבקו (חדשות חרדים)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
שכונת רמת בית שמש ד'

בשנה האחרונה, דיווחנו כאן ב'כיכר השבת', על מספר אירועי אלימות של חרדים קיצוניים בשכונת רמת בית שמש ד', מה שהוציא שם רע לשכונה, אך על פי בדיקת 'כיכר השבת', מרבית תושבי השכונה אינם קיצוניים - ואף להפך, כעת התושבים בשכונה מציגים איך הם רואים את אופי השכונה אולי הגדולה בישראל.

מדובר ביוזמה של תושבים בשכונת רמה ד׳ בבית שמש, שהחליטו ליצור כתבת וידאו, הראשונה בסדרה, בה מוצגים החיים הרגילים בשכונה החדשה, שנמצאת בסיום שלבי האכלוס שלה, בדרך להפוך לשכונה הגדולה ביותר בישראל, עם כ-12 אלף משפחות. שכונה בגודל של עיר.

בשכונה החדשה, שנמצאת פחות משנתיים על הכביש, התפתחו כבר כ-15 קהילות צעירות שסוחפות אליהן משפחות מכלל החוגים, הסוגים והעדות.

סרטון של תושבי השכונה החדשה - מספרים עליה (צילום: ארכיון כיכר)

בכתבה מוצגים גם חיי התרבות בשכונה והנוף עוצר הנשימה שנשקף מכל רחוב ובניין בשכונה. שטחים ירוקים ענקיים שמתפרסים לכל אורך השכונה, שטחי מסחר בלתי נגמרים, ופאר וניקיון בלתי רגילים.

גם אנשי ציבור לצד פוליטיקאים מובילים בעיר הצטלמו לכתבה וסיפרו על מוסדות החינוך, הממ״חים, מיזמי התרבות וההשקעה באסתטיקה ובטיפוח שיש בשכונה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר