כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"הכתובת על הקיר"

רדיפה חסרת גבולות: אלמוני תועד גונב שלטי סוכה ונמלט

שלט מזמין לסוכה מרכזית של חב"ד בשכונת בית הכרם בירושלים נתלש בידי אלמוני, שתועד עושה זאת וממהר להימלט מהמקום | תלונה הוגשה למשטרה | השליח המקומי: "חושש שבלא טיפול, בנקל נגיע לאלימות קשה יותר ויותר" (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
גניבת השלטים (צילום: ללא קרדיט)

אין להם גבולות: שעות לאחר השחתת הסוכות בנס ציונה, תועד אמש (שלישי) אלמוני גונב ומשחית שלטים בסוכה של חב''ד בשכונת בית הכרם שבירושלים.

השלטים שנגנבו ונתלשו אלו שלטי פרסום חביבים המזמינים את הציבור הרחב להשתתף באירועי שמחת בית השואבה - שלטים שעלותם רבה ואי הצבתם מחבלת קשות באירועי השמחה המסורתיים. כך לפי הדיווח באתר חב"ד און ליין COL.

דומה כי הגבולות נחצו, הדת והמסורת נרדפים בגסות וכמעט ללא מפריע. סוכת בית חב״ד, שנבנתה כחוק, משמשת כסוכה נוחה וגדולה הממוקמת ברחוב מרכזי שמשמת מאות רבות של תושבים ותיירים. בסוכה מוגשים חינם אין כסף שתיה ותקרובת לבאים, במאור פנים ובהכנסת אורחים רחבה.

"לאחרונה העוז של שונאי הדת לא יודע שובעה: מאבק מאורגן היטב מצד גורמים קיצוניים שוליים בשכונת בית הכרם בדת ובכל מה שמריח דת ומסורת, זוכה להתעלמות כמעט מוחלטת מצד הרשויות", טוען אחד מתושבי השכונה. לדבריו, "אין חקירה, אין מעצרים ואין כל פעילות משטרתית מונעת על מנת לאפשר את חופש הדת החוקי".

הרב דובי ערנטרוי משליחי חב"ד בשכונה אומר: "כבר שנים שאנו מקימים סוכה ציבורית בכיכר דניה באישור העירייה אך השנה בפעם הראשונה חווינו פעולה אנטישמית כזו. עולה חדש מאירופה שנחשף לתיעוד, הזדעזע ונזכר בתקיפות שחווה לפני שעלה לארץ.

"נציין כי הוגשה תלונה במשטרה אך עד כה לא נתפס האלמוני מבצע פעילות השנאה. אישית, אני חושש שבלא טיפול, בנקל נגיע לאלימות קשה יותר ויותר. הכתובת על הקיר".

כזכור וכפי שדווח אתמול ב'כיכר השבת', שלוש סוכות מרכזיות של חב"ד בפארקים בנס ציונה הושחתו בידי פעילי מחאה, שריססו על הסכך והורידו אותו מגג הסוכה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר