בלעדי • צפו

מפגשים היסטוריים של הראשון לציון עם זקני ה'מועצת' של 'דגל התורה' | מאחורי הקלעים

רגע לפני סיום כהונתו, הראשון לציון הגר"י יוסף נפגש אמש עם זקני 'מועצת גדולי התורה' הליטאית, הגרמ"צ ברגמן והגרב"ד פוברסקי | הקשר עם מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, ההסכמות ממרן הגרא"מ שך זצ"ל, המתקפות על הראש"ל בשל דבריו על המתפרעים בתפילת כיפור בת"א וההנהגה של גדולי ישראל | לקראת 'ציר רבני' בין 'דגל' לש"ס? ישי כהן עם מאחורי הקלעים של הפגישות (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
הראש"ל עם הגרמ"צ והגרב"ד

בבני ברק נערך אמש (רביעי) מפגש היסטורי של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף עם הגאון רבי מאיר צבי ברגמן, חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' וחתנו של מייסד דגל התורה מרן ראש הישיבה הגאון רבי אליעזר מנחם שך זצ״ל.

בהמשך נפגש הראשון לציון עם ראש הישיבה הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז׳ וחבר מועצת 'גדולי התורה'.

במהלך המפגשים נחשפו פרטים נדירים על הקשר ארוך השנים שנשמר בין מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצ״ל ואחריו בנו הראש״ל עם הרבנים.

המפגש הראשון נערך עם חבר ה'מועצת' הגרמ״צ ברגמן שסיפר כי לא רבים יודעים אך חמיו הגראמ״מ שך כיבד והעריך את הגר״ע יוסף כל ימיו - למרות חילוקי הדעות.

הגרמ״צ הוסיף ואמר לראש״ל: "אביכם מסר נפש על למען עם ישראל ואתם ממשיכים את דרכו, אתם מחזקים את כל ענייני הרבנות ושומרים על כרם ישראל ומקיימים בעצמכם לא תגורו מפני איש".

הראש״ל השיב כי הוא "נחשף להנהגתו הייחודית" של הגרמ״צ "והעמדת האמת ללא חת גם כאשר הדברים אינם מתיישבים על לב כולם וממשיך בזה את דרכו והנהגתו של מרן הגרא״מ שך שלא חת מפני איש".

במפגש סיפר הראש״ל כי הוא זכה לקבל הסכמות לספריו מהרב שך בשנים שהוא כבר חדל מלהעניק הסכמות לספרים והסכמות אלה חיזקו אוצו להמשיך ולכתוב.

לאחר מכן נפגש הראשון לציון בקרית הישיבה עם חבר המועצת ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי. בשיחה התבטא הגרב״ד כי הראש״ל אמר דברי אמת בעניין אותם המפריעים לתפילות יום הכיפורים והתבטא כי "עיר שראשיה מתפארים באכילת נבלות וטריפות לא פלא שאלו התוצאות". הגרב״ד שב וחיזק את הראש״ל על דבריו ואמר כי אמירת האמת כואבת כנראה לאותם אנשים ויש להמשיך להשמיע את דבר ה׳ ברמה.

הראש״ל השיב לראש הישיבה כי הוא למד ללכת בדרך אביו לקרב את עם ישראל מחד ולעמוד על העמדת הדת על תילה היכן שצריך גם כאשר הדברים לא נעימים לאוזנם של אחרים.

הראש״ל הדגיש בדבריו כי הוא מסתובב מידי יום ברחבי הארץ ופוגש אלפים, חרדים וחילונים מכל גווני האוכלוסיה, ורובם ככולם אוהבים תורה ומכבדים רבנים ואותו מיעוט דמיעוט צעקני אינו מלמד על הכלל.

המפגש הייחודי קיבל משמעות נוספת על רקע סיומה הקרוב של כהונת הראש״ל בתפקיד הרב הראשי והצפי בחודשים הקרובים שייטול על עצמו את עול ההנהגה של מועצת חכמי התורה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר