כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לא היה מרחב מוגן באזור"

נס בשבת ברמת בית שמש: טיל נפל סמוך למספר בתי כנסת

פחד בשכונה החדשה ברמת בית שמש: לאחר ארבע אזעקות, שהחלו מהשעה שמונה בבוקר, בשיא ההקפות, נפל טיל סמוך למתחם בתי כנסת - העשויים מפל קל בשכונה. בחסדי שמיים לא היו נפגעים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
החבלנים סמוך למקום בו נפל הטיל - והטיל (צילומסך)

מלחמת חרבות ברזל שהחלה בבוקר שמחת תורה בדרום, התקדמה מהר מאוד גם למרכז הארץ, ובעיר בית שמש החלו אזעקות להחריש את העיר מהשעה שמונה וחצי בבוקר.

בבתי הכנסת בשכונה החדשה שעשויים מבנייה קלה, המשיכו בתפילה, ובעת האזעקות רצו למרחבים מוגנים בבתים סמוכים.

באזעקה שהחלה לערך בשעה 10 וחצי, כאשר כל בתי הכנסת היו באמצע הקפות, מפל באמצע האזעקה טיל סמוך ממש לבתי הכנסת ורגע לאחר שאישה עם שני ילדיה עברה איפה שנפל הטיל.

תושבי השכונה מספרים ל'כיכר השבת': "זה היה פחד אימיים, לא בדיוק ידענו מה קורה ולא ידענו על החדירות, על ההרוגים ועל המלחמה הענקית שהחלה בבוקר, שמענו את האזעקות בבוקר באופן חלש והתחלנו להתפלל בבתי הכנסת ואמרנו שברגע שיתחיל האזעקה נלך לבניינים הסמוכים".

לדבריהם, "לאחר שתי אזעקות ברצף, החלטנו לעבור להתפלל בלובי של בניין סמוך, אך היו בתי כנסת שהחליטו להמשיך רגיל בתפילה, באזעקה החמישית, נפל טיל כעשרה מטרים מבית הכנסת, אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה, אם הוא היה מפספס בכמה מטרים איזה אסון היה קורה".

כך או כך, רחוב חנן ברמת בית שמש ד', נחסם לתנועה והמשטרה עסקה בניטרול הטיל עד לצאת השבת, כאשר התושבים מברכים על הנס שהיה להם.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר