כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
 "רעה גדולה באה עלינו"

מועצת חכמי התורה בהוראה: לפתוח את 'זמן חורף' כבר מחר

מועצת חכמי התורה במכתב בעקבות מלחמת הפתע הקשה בדרום הארץ: "להתחזק בביטחון ואמונה, לפשפש במעשינו ולשוב בתשובה" | קריאה לפתוח את 'זמן חורף' כבר מחר, יום שני (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
מועצת חכמי התורה (צילום: יעקב כהן)

חברי מועצת חכמי התורה במכתב מיוחד בעקבות מלחמת הפתע הקשה בדרום הארץ: "להתחזק בביטחון ואמונה, לפשפש במעשינו ולשוב בתשובה, להתחזק בעסק התורה ולשוב לאלתר להיכלי התורה, להרבות בתפילה ובתחנונים".

כמו כן, בהוראת אשי הישיבות, בני הישיבות והאברכים ישובו לתלמודם לאלתר וזמן חורף יפתח ביום ב' או ג'. ביום שלישי בשעה 17:00 תתקיים תפילת רבים בהיכלי התורה.

המכתב המלא

ב"ה

מוצאי שמחת תורה תשפ"ד

בהוראת מרנן ורבנן ראשי הישיבות שליט"א:

בני כלל הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים ישובו לתלמודם לאלתר, וזמן חורף ייפתח ביום שני או ביום שלישי בהתחזקות עצומה ובהתמדה בתורה ותפילה.

תפילת רבים ביום שלישי בשעה 5 אחר הצהריים בהיכלי הישיבות הקדושות.

בס"ד

הורינו בזעקנו לך

פלגי מים תרד עינינו על שבר בת עמי, אשר תצלנה אוזניים לשמע הרעה הגדולה אשר באה עלינו, שקמו עלינו אויבנו, אמרו לכו ונכחידם מגוי ולא ייזכר שם ישראל עוד, ח"ו. ולדאבון לב התקיים "והשבתי כל משושה חגה חדשה ושבתה וכל מועדה", על אלה אני בוכיה עיני עיני יורדה מים, לבי לבי על חלליהם מעי מעי על הרוגיהם.

בעת הזו, עת צרה ליעקב, על כל אחד ואחד להתחזק בביטחון ובאמונה כי לא יטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב. ונאמר "אם תחנה עלי מחנה לא יירא לבי אם תקום עלי מלחמה בזאת אני בוטח".

עלינו לפשפש במעשינו ולשוב בתשובה שלמה אל אבינו שבשמים, וכל אחד יאמר כמאמר יונה הנביא "בשלי הסער הגדול הזה" ולב יודע מרת נפשו. וכבר הורנו רבנו הרמב"ם את הדרך (הלכות תעניות פרק א): "מצות עשה מן התורה לזעק ולהריע בחצוצרות על כל צרה שתבוא על הצבור... ודבר זה מדרכי התשובה הוא, שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן, ככתוב "עונותיכם הטו" וגו'. וזה הוא שיגרם להם להסיר הצרה מעליהם".

כבר הובטחנו, כי בזמן שהקול קול יעקב מצוי בבתי כנסיות ובתי מדרשות, אין הידיים ידי עשו, ועל כן חובה עלינו להתחזק בכל עוז בעסק התורה הקדושה, שהיא אגוני מגנא ואצולי מצלא. בני כלל הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים ישובו לתלמודם לאלתר, וזמן חורף ייפתח בהתחזקות עצומה ובהתמדה בתורה ותפילה, בכפוף להנחיות הרשויות ופיקוד העורף.

תולעת יעקב אין כחה אלא בפיה, עלינו להרבות בתפילה ובתחנונים לישועת הכלל והפרט, לרפואת כל הפצועים והנפגעים ולגאולת השבויים, ויהי רצון שיקויים בנו מקרא שכתוב "יתן ה' את אויביך הקמים עליך נגפים לפניך", ונראה עין בעין בישועת ה' ובגאולה השלמה בחסד וברחמים, אכי"ר.

החותמים בצעריי'ך ירושלים ובציפייה לישועת ה'

מועצת חכמי התורה

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר