קריאת הרבנים

זריקת בקבוקי התבערה לבית הכנסת בגרמניה; "תגנו עלינו"

לאחר שאנטישמיים פרו ארגון הטרור חמאס, ניסו להצית הלילה, את מתחם בית הכנסת היהודי בברלין, ועידת רבני אירופה מצטרפת קריאת וועד רבני גרמניה, וקוראת לממשלות לשמור על היהודים (חדשות, העולם היהודי)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
רבני ועידת רבני אירופהובית הכנסת שהותקף הלילה (אלי איטקין, רשתות חברתיות)

בתגובה לעלייה באירועים אנטישמיים ברחבי אירופה, ובתגובה להתקפת בקבוקי התבערה הלילה (שלישי) בבית הכנסת 'קהל עדת ישראל' בברלין, ועידת רבני אירופה (CER) מצטרפת להנהלת הוועד הרבני האורתודוקסי של גרמניה (ORD) בגינוי ניסיון ההצתה של המרכז הקהילתי היהודי ב-ברוננשטראסה, בברלין.

במכתב נכתב: "אנו צופים בחרדה גדולה על האופן שבו הסכסוך במזרח התיכון זולג גם אל רחובות גרמניה. אלו שתוקפים בעת הזו מוסדות יהודיים, כפי שהתרחש אמש בברלין, ואת הקהילה היהודית שחיה כאן, ממניעים של הזדהות וסולידריות כוזבת עם המאבק הפלסטיני, הרחוק מלהיות שוחר שלום, אינם מבינים דבר וחצי דבר והופכים עצמם ל'עובדים' בשירותו של ארגון הטרור חמאס. חמאס, שמקריב ללא רחם אוכלוסייה אזרחית, על מזבח מטרות הטרור שלו, ושכוח שלטונו נובע למעשה מהיותו זרוע של איראן, הוא איום לשלום העולם כולו, ומאיים גם על ביטחונה הפנימי של גרמניה".

"מפחיד לחשוב", נכתב במכתב: "באיזו מידה התבסס הנרטיב הכוזב של המזרח התיכון, לא רק בקרב מוסלמים בגרמניה ובאירופה, אלא גם בקרב חוגים שמאלניים, ימניים ואפילו אינטלקטואליים, באופן שממשיך ומלבה את מדורת האנטישמיות ואת שנאת ישראל במדינה זו, ולפיכך מהווה קרקע פורייה לניסיונות לסכן את חייהם של היהודים כאן. רצוי שאנשים במדינה זו ייבחנו את יחסם כלפי פלסטין, עזה והפוליטיקה שלהן, ושל המעצמות שבשמן הן פועלות, כמו למשל, איראן, על פי אמות מידה ברורות יותר, במקום לאפשר לעצמם להיות כלי שמקדם פלגנות, שנאה וטרור".

עוד כתבו הרבנים: "ברור שמערכת מקבילה של תומכים וחברים בארגוני טרור איסלמיסטים, בין שמדובר בחמאס, חיזבאללה או דאעש (ISIS), השתקעה בגרמניה, וכעת אנשים אלו מנצלים ללא בושה את היותם אורחים בגרמניה, באופן שלא רק מסכן את הביטחון הלאומי ואת חייהם של יהודים החיים כאן, אלא גם מהווה הפרה בוטה של זכותם להמשיך להתגורר במדינה זו".

"אנו מצפים מגרמניה", הוסיפו וכתבו הרבנים, ומממשלות המדינות החברות באיחוד האירופי להפעיל מדיניות של אפס סובלנות כלפי אירועים מעין אלה ברחובותינו, להגביר את אמצעי ההגנה והביטחון לאור המצב, ולהסיק את המסקנות המתבקשות. זה כולל שימוש בכל האפשרויות הריבוניות העומדות לרשות המדינה להעמדה לדין פלילי ובדיקת זהותם של תומכי חמאס ועושי דברם, שלעתים קרובות הם בעלי מעמד תושב בלבד, ולפיכך אפשר לגרשם מגרמניה ללא דיחוי".

לסיום כתבו: "אם התקפות אלה לא ייענו בנחישות וכוח מוחלט, אנו יכולים לצפות כי הן תזלוגנה גם לכלל אוכלוסיית גרמניה, באותה האופן שבו החלו התקפות דעאש בצרפת נגד יהודים, ולאחר מכן המשיכו גם נגד כלל האוכלוסייה. ואנו נושאים תפילה אל היושב במרומים שים שלום טובה וברכה עלינו ועל כל ישראל עמך!”.

הקנצלר שולץ גינה
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר