פיגוע בגרמניה 

בקבוקי תבערה הושלכו הלילה לעבר בית כנסת בברלין; הקנצלר גינה בחריפות 

הקהילה היהודית בברלין בהלם לאחר מתקפת בקבוקי תבערה לעבר בית כנסת בעיר במהלך הלילה האחרון | ברקע המלחמה בישראל יהודי העולם חוששים ממתקפות אנטישמיות, קנצלר גרמניה חיבק את הקהילה וגינה את מתקפת הטרור (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מקום הפיגוע בברלין, הלילה (צילום: לפי סעיף 27א / 'קהל עדת ישראל')

הקהילה היהודית 'קהל עדת ישראל' השוכנת בברלין הותקפה במהלך הלילה (שלישי לרביעי) על ידי גורמים אלמוניים שהשליכו בקבוקי תבערה בוערים לעבר מתחם הקהילה, אין נפגעים באירוע.

מתחם 'קהל עדת ישראל' בברלין שוכן בשכונת 'מיטה' בעיר ומאכלס בתוכו בית כנסת, גן ילדים ומרכז קהילתי עבור חברי הקהילה.

הקהילה היהודית כתבה הלילה: "הלילה (18.10) בוצע ניסיון הצתה בקהילתנו 'קהל עדת ישראל'. אלמונים השליכו שני בקבוקי תבערה מהרחוב לכיוון המרכז הקהילתי שלנו ב-Brunnenstrasse בברלין-מיטה".

רב הקהילה היהודית בברלין הרב יהודה טייכטל כתב על האירוע: "אנחנו עומדים יחד עם חברינו מקהילת 'קהל עדת ישראל'. שאהבת השם תגן עליכם ותתן לכם כוח", כתב הרב.

קנצלר גרמניה אולף שולץ כתב: "התקפות על מוסדות יהודיים, הפרות סדר אלימות ברחובותינו - זה לא אנושי, מגעיל ובלתי נסבל. לאנטישמיות אין מקום בגרמניה. תודתי היא לכוחות הביטחון, במיוחד במצב זה", כתב הקנצלר.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר