אשקלון, שדרות, תפרח ועוד

יותר מ-10,000 חרדים התפנו מהבתים בשל הלחימה | הנתונים

מתחילת המלחמה בשמחת תורה ועד כה פונו 2190 משפחות חרדיות מדרום הארץ, כך עולה מהנתונים שהוצגו לסגן השר מקלב | כל הפרטים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מקלב מבקר משפחות בים המלח בשבוע שעבר

למעלה מעשרת אלפים חרדים (2,190 משפחות. ח"ב) התפנו מבתיהם בדרום הארץ, מאז פרצה מלחמת חרבות ברזל, מדובר על יותר משליש מהחרדים המתגוררים באזור הדרום.

בנימין כהן, פרויקטור החירום של הרשות החרדית, הציג את הנתונים בפני סגן השר אורי מקלב בישיבת חירום בחמ"ל, המשרד הציגו את מספר העקורים, מפונים ומתפנים בני הציבור החרדי מערי הדרום.

כהן, הציג בישיבת החירום את מצב הקהילות החרדיות בדרום הארץ, כאשר על פי הנתונים 14,454 נפשות מהציבור החרדי, פונו מבתיהם, בערים; אשקלון, נתיבות, שדרות, באר שבע, אופקים ותפרח.

הנתונים אותם הציגו כאמור ברשות החרדית מסכמים את כלל הציבור החרדי באזור הדרום המונה למעלה משלושים וחמש אלף נפש, כאשר שלושים ושישה אחוזים מהן (שליש) פונו מבתיהם.

בראש הטבלה עומדת העיר אשקלון עם 750 משפחות חרדיות שפונו מבתיהן, אחריה עומדת העיר נתיבות עם 700 משפחות חרדיות שפונו מבתיהן.

בעיר אופקים פונו כ-350 משפחות, בשדרות פונו 180 משפחות חרדיות, בעיר באר שבע בירת הנגב פונו 175 משפחות וביישוב תפרח פונו כשלושים וחמש משפחות חרדיות.

סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב הנחה את הפרוייקטור ואנשי הרשות החרדית להיערך למשך זמן ארוך של פינוי התושבים - "כרגע מדובר על הפינוי לטווח ארוך יתכן ועד לסוף שנת הכספים הנוכחית, ולכן צריך לראות לתת את השירות המותאם לציבור החרדי. זו אינה יציאה קצרה והדברים אינם יכולים להיעשות בדרך של מענה זמני ובאילטור אלא במענה יסודי ומותאם לציבור החרדי תוך מענה רחב ומקיף", אמר סגה"ש מקלב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר