צימרים עם אש"ל מלא

בשל המלחמה: משפחות חרדיות מהדרום יצאו להתאוורר במרכז 

ביוזמת הרשות החרדית:בשל הלחימה: משפחות חרדיות יפונו מדרום הארץ ליישובי המרכז סגן השר לפיתוח חרדי הרב מקלב אישר גיבוש קריטריונים ברורים לפינוי. על פי המתווה החדש: עשרות משפחות יצאו מדי שבוע להתאוורות במרכז הארץ

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
משפחה חרדית נופשת | אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: נתי שוחט/פלאש 90)

פרסום ראשון: המלחמה בדרום נמשכת ותושבי הדרום ממשיכים לסבול, ביוזמת סגן השר אורי מקלב משפחות חרדיות שלא עומדות תחת הקריטריונים של משרדי הממשלה, יוכלו לצאת להתאווררות במרכז.

על פי הפילוח, ישנן עשרות משפחות חרדיות מדרום הארץ, אשר אינן עומדות תחת הקריטריונים של רשויות החירום, אך נמצאות ביישובי דרום הארץ.

המשפחות, יוכלו לצאת לשבוע ימים של מנוחה, בתנאי אש"ל מלא במערך צימרים שהוקצו לשם כך במושב יסודות במרכז הארץ. לאור העובדה כי רשימת המבקשים להיכלל בנופש הולכת ומתארכת, החליט מקלב על גיבוש קריטריונים ברורים למתווה זה.

במסגרת הפינוי, הפרויקטור החרדי בנימין כהן הנגיש שיתוף פעולה ייחודי עם גופים פילנתרופיים על מנת לאפשר לאותן משפחות, הכוללות מתן שירותי חינוך, רווחה, תרבות ועוד, במסגרת פינוי זה.

במסגרת זו כבר החלו לצאת עשרות משפחות לפנוי המסודר, עם תחילת השבוע יצאו משפחות ממעמד סוציו-אקונומי ליישוב יסודות, שם ישהו בזמן הקרוב בכדי להתרענן מאווירת המלחמה בדרום הארץ, כאמור, במקום ניתן למשפחות מלא השירותים הן הממשלתים והן האזרחים. ארוחות עשירות ומזינות, אפשרות להשתלב במוסדות חינוך, ופי תרבות ייעודים ועוד.

סגן השר לפיתוח חרדי אורי מקלב בירך את ראשי 'ארגון תחיינו' מארה"ב על שיתוף הפעולה ואמר: "מדובר פה בעזרה וסיוע למשפחות אשר חוות את המלחמה, יום יום שעה שעה ולפעמים הם אינן עומדות בקריטריוניום הרגילים של רשויות החירום, הציבור אשר מתגורר באיזורים אלו מתמודד עם ההשלכות של המלחמה מדי יום. תושבי הדרום חוו מאז תחילת המלחמה אימה ופחד שהשפיע קשות על הילדים ובכך סיפק בידם האפשרות להחליף אווירה לאגור כוחות בהמשך, ועליהם נאמר יש קונה עולמו בשעה אחת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר