כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תיעוד מחריד

בושה וחרפה! קיצוניים תקפו חייל בבני ברק; העירייה גינתה בחריפות

חייל חרדי שעוסק בזיהוי חללים ומתגורר בבני ברק, נאלץ לחוות הצהריים השפלות, צעקות וכמעט אלימות פיזית מקבוצת בחורים חסידיים, שהתגודדו סביב רכבו | עד ראייה שנכח במקום משחזר בשיחה עם 'כיכר השבת' מה קרה | העירייה גינתה בחריפות (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
תקיפת החייל בבני ברק (צילום: באדיבות המצלם )

קבוצת קיצוניים חסידיים, הבחינו בצהריים (שני) בחייל חרדי שהחנה את רכבו ברחוב חגי בעיר ותקפו אותו מילולית וככל הנראה גם פיזית - כשמלאו את מכוניתו באשפה. עיריית בני ברק הוציאה גינוי חריף.

תיעוד חלק מהתקיפה (צילום: באדיבות המצלם )

עד ראייה לתקיפה, מספר ל'כיכר השבת': "עברתי במקרה במקום והבחנתי במהומה של עשרות בחורים חסידיים סביב הרכב עם החייל. מסתבר שיש שם יהודי שמתעסק בזיהוי חללים, שהוא חייל ולובש מדים והוא מתגורר במקום".

אותו עד ראייה מסביר: "החייל הזה עובר התקפות הרבה פעמים, כמעט מדי יום וגם אני הותקפתי כי צילמתי בסמארטפון, אני ממש נדהמתי, לא יכולתי לסבול את ההשפלות שהחייל שעושה עבודות קודש נאלץ לחוות, אני לא ראיתי בעיניים אלימות פיזית, אבל חלק מהנוכחים במקום אמרו שכן היה".

מהמשטרה נמסר: "במשטרת ישראל התקבלו היום שני דיווחים שונים על תקיפת שני חיילי מילואים ע"י תושבי המקום בבני ברק, עפ"י הדיווחים נזרקו לעברם חפצים ללא נפגעים. מיד עם קבלת הדיווחים כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה לבדיקת נסיבות האירועים".

הצלם שמסר את התיעוד ל'כיכר השבת', אומר בשיחה, "יש לי תיעוד ארוך מהתקיפה, אך אני לא מעוניין להראות זאת, בני ברק היא עיר יפה, מכבדת ומכילה ופה קרה מקרי קיצון, זה משהו מאוד מאוד חריג ולכן תיעדתי, אבל אני לא מעוניין למסור את התיעוד המלא".

מעיריית בני ברק נמסר: "בדקות האחרונות הותקף חייל חרדי תושב העיר המשרת בצה"ל, על ידי מספר בני נוער הנמנים עם פלג קיצוני וככה״נ אינם תושבי העיר. מדובר במקרה חמור אותו מוקיעה בני ברק ומגנה בכל פה! צוותי השיטור הונחו לפעול מיידית ולהביא למעצר החשודים ולנקיטת הליכים".

עוד נמסר בהודעת הגינוי: "בני ברק מוקירה ומעצימה את הלוחמים המוסרים נפש למען העם והארץ. אין ולא תהיה להתנהגות פסולה זו כל דריסת רגל בעירנו!".

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף גינה את תקיפת החייל: ‏"אני מגנה בחריפות את התקיפה של החייל החרדי בבני ברק ע"י גורמים משולי המחנה. "ואהבת לרעך כמוך" נאמר על כל יהודי באשר הוא, על אחת כמה וכמה על חיילי צה"ל הגיבורים, המחרפים את נפשם בימים אלה להגנת העם והארץ. אני סומך על רשויות החוק שיעצרו במהרה את הפורעים, וימצו איתם את הדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר