"תגידו - אבל בנחת, לא בצעקות"

סערת 'שמע ישראל' במסגד בג'נין | הגר"מ מאזוז חולק על הראש"ל: "זו לא התגרות"

בעקבות הסערה שהתעוררה לאחר קריאת 'שמע ישראל' על ידי חיילי צה"ל מהרמקולים של מסגד בג'נין במהלך פעלות צבאית, הראשון לציון הגר"י יוסף יצא כנגד המעשה, אך כעת הגר"מ מאזוז דווקא מעניק גיבוי ללוחמים ומסביר כי זו לא התגרות | "חבל שמכל דבר עושים רעש", אמר הגר"מ | צפו בדבריו (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"מ מאזוז והראשל"צ הגר"י יוסף (צילום: יהודה חיים ויונתן זינדל - פלאש 90)

לפני מספר ימים פורסמו תיעודים של חיילי צה"ל, קוראים שמע ישראל במסגד בג'נין ומשתמשים ברמקולים של המסגד, רבים אמרו שמדובר בהתגרות מיותרת, וכך גם סבר הראש"ל הגר"י יוסף, אך ראש ישיבת כסא רחמים, הגאון רבי מאיר מאזוז סבור אחרת.

כזכור, צה"ל בתגובה לתיעוד, השעה את הלוחמים שקראו 'שמע ישראל' מפעילות מבצעית. שעות לאחר פרסום התיעודים כתב הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, מכתב לרב הצבאי הראשי, נגד המעשה ובו כתב בין היתר כי "יש להסביר לחיילים שאין לפגוע ברגשות הדתיים של בני דתות אחרות".

ראש הישיבה הגר"מ מאזוז התייחס לסערה, ואמר בשיעור השבועי: "השבוע הזה היה פלפול גדול, באו חיילים שומרי תורה ומצוות, ועמדו על יד המסגד של הערבים בעזה, וקראו בקולי קולות "שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד", וזה עשה רעש גדול במדינה, והשעו אותם. וגם הרב יצחק יוסף אמר: 'זה לא יפה, זו התגרות באומות'. אבל אחר המחילה, זו לא התגרות!".

"זו לא התגרות" | דבריו המלאים של הגר"מ מאזוז (צילום: כסא רחמים)

לדברי הרב מאזוז: "גם הערבים מודים בפסוק "שמע ישראל", הם לא כופרים בו, גם הם מאמינים שיש אלוקים אחד בעולם, רק שהם מוסיפים אחרי ה"שמע ישראל" עוד משפט "לא אִלה אלא אללה, ומוחמד רסול אללה" - מוחמד הוא השליח של ה'". הוא שליח?! הוא רצח 24,000 נפשות, ועוד בשמו הורגים אנשים נשים וטף ביום השמחה שלהם. זה נקרא 'רסול'?! זה פסול!".

הגר"מ עבר לדון בדין יין נסך אצל הערבים, וסיים, "לכן, חבל שמכל דבר עושים רעש, קודם כל הרמטכ"ל אומר להם: "אתם יוצאים מכאן (-מושעים), כי אתם פוגעים בדת של הישמעאלים". וכי הערבים במסגד אל אקצא לא פוגעים בדת שלנו?! הם לא פוגעים בכך שאומרים שהתורה התחלפה בין משה רבנו למוחמד?! בזה הם לא פוגעים... אבל אנחנו כשאומרים את הפסוק "שמע ישראל", אנחנו פוגעים... למה? כי ככה זה, משום שאנחנו לא בקיאים בדת שלהם, אנחנו לא יודעים אותה. ולכן כל אחד ואחד, מכל מילה ישר אומר "אה! מתגרים באומות!", לא מתגרים באומות! אנחנו אומרים דברים אמתיים, גם לדידן וגם לדידהו, אין בזה שום דבר".

עוד אמר הגר"מ מאזוז: "לאט לאט אומות העולם יגידו שאין דת בעולם שהיא נקיה וקלה כמו הדת שלנו. לכן אנחנו לא צריכים להתבייש בה ולומר: "אנחנו בעוונתינו הרבים יהודים". אתם יהודים בעוונתיכם הרבים?! איזה עוונות יש לכם? להפך אנחנו צריכים להתפאר "אנחנו יהודים!", לא להתבייש במוצא שלנו, אדרבה להתפאר שאבותינו הראשונים היו אברהם יצחק ויעקב".

לסיום דבריו אמר הרב מאזוז: "לכן לדעתי, לולי שאמר את זה הראשון לציון הייתי אומר להם: תגידו, אבל בנחת, לא בצעקות. תגידו! תגידו ותסבירו להם: אתם מאמינים בתורה שלנו. גם הערבים אומרים שהתורה שלנו הגיעה מלמעלה. ורק שהם אומרים שהם חידשו בה עוד משהו, אבל הם מודים שקודם כל, התורה היא שלנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר