חודש לפיגוע הרצחני

הדיינים התכנסו לזכרו של הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד | צפו

עשרות דיינים, בראשות נשיא ביה"ד הגדול הגר"ד לאו, התכנסו לעצרת לזכרו של הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד שנרצח בפיגוע בכניסה לירושלים: "הייתה לו אכפתיות לכל אות שבתורה" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
העצרת לזכרו של הרב וסרמן זצ"ל (צילום: בתי הדין הרבניים)

דייני ישראל התכנסו בבית הדין הרבני האזורי בירושלים לעצרת תפילה לשלום חיילי צה"ל, הפצועים והחטופים ועצרת מספד במלאות השלושים להירצחו של הדיין הגאון רבי אלימלך וסרמן זצ"ל, הי"ד, שנרצח בפיגוע בכניסה לירושלים.

נשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו, פתח את העצרת באמירת פרק תהילים יחד עם הרבנים והדיינים להצלחת חיילי צה"ל, להחלמת הפצועים ולהשבת אחינו החטופים הנתונים בצרה ובשביה.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב אלי בן דהן פתח ואמר: "הרב וסרמן היה נכנסה לבית הדין ואומר שלום לכל אחד. כאשר הוא היה יוצא מבית הדין הוא היה שואל 'מה עוד ניתן לעשות' ו'כיצד עוד אפשר לסייע'. הוא היה פונה לבאי בתי הדין ובודק האם כל אחד קיבל את מבוקשו".

נשיא בית הדין הגר"ד לאו: "הרב וסרמן אהב כל אחד מישראל. אני זוכר אותו כאברך צעיר במכון 'אריאל' בבית וגן עם התמדה, חיוך ולב טוב. הייתה לו אכפתיות לכל אות שבתורה, לכל אדם מישראל, דקדק בהלכה ואהב את ארץ הקודש ואת מלאכת הדיינות ובדרכו לבית הדין נרצח".

ידידו של המנוח הרב וסרמן זצק"ל חבר הכנסת ישראל אייכלר: "הרב נקרא אלימלך על שם סבו. הוא ראה בכל אחד מעלת חברו ולא חסרונו. שפיכות הדמים הזו לא נפסקה. האם אתם מכירים שופט שנוסע באוטובוס לדרכו לבית המשפט? הרב וסרמן עשה זאת באהבה ובשמחה".

הגאון רבי משה אמסלם, אב"ד אשדוד שם שימש הרב וסרמן זצ"ל כדיין, אמר: "הרב היה מעריץ של רבי אושר פרוינד. היה יוצא מהאולם הדיונים ומתעניין באנשים. שואל בפשטות 'מטפלים בכם'?. מאז פרוץ המלחמה דיבר על מעלתם של אלו שנרצחו תחת כיסא הכבוד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר