המצוקה ההלכתית נפתרה

אולם הגירושין בבית הדין הרבני בתל אביב הפך לאולם חתונות 

אולם הדיונים של בית הדין הרבני בתל אביב הפך השבוע לאולם חתונות כאשר גט הפיטורין התחלף בכתובה כדת משה וישראל | הסיפור המלא (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
החתונה באולם בית הדין (צילום: דוברות בתי הדין)

אולם הדיונים של בית הדין הרבני בתל אביב בו נערכו במשך השנים אלפי טקסי גירושין הפך השבוע לאולם חתונות כאשר גט הפיטורין התחלף בכתובה כדת משה וישראל.

ראש אבות בתי הדין בתל אביב, הרב זבדיה כהן סידר חופה וקידושין וגיור, וגאל משפחה ממצוקה פתאומית שנקלעה אליה.

וכך היה סיפור המעשה: בני זוג שומרי מצוות נישאו לפני מספר שנים ואף נולדו להם שני ילדים. הסבתא, אמה של אם המשפחה, גילתה לעת זקנתה לאוזניה של האישה שבעצם היא ילדה מאומצת וכי היא לא בתה הביולוגית.

מסתבר כי האם הביולוגית איננה יהודיה כאשר המשמעות היא כי האישה הנשואה וילדיה אינם יהודים. הנושא הרגיש הובא לפתחו של ראש אבות בתי הדין בתל אביב הרב זבדיה כהן העומד בראש הרכב מיוחד לטיפול נמרץ בבעיות הלכתיות מורכבות וסבוכות.

לאחר שחקר ובדק כי האישה אכן שומרת מצוות כל ימי חייה, התחנכה במסגרות חינוך דתיות והיא מקפידה על מצווה קלה כבחמורה, הוא החליט מיד לגייר אותה ולהשיאה מחדש כדת משה וישראל.

האישה הופנתה לטבילה במקווה סמוך ומיד עם שובה נפרסה טלית ונערכה חתונה באולם הגירושין. הרב זבדיה כהן קידש על היין, וקרא את הכתובה ואת שבע הברכות בנוכחות הבעל, הדיינים, והעדים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר