הבחירות לרבנות יידחו שוב

השר מלכיאלי מבקש להאריך את כהונת הרבנים הראשיים

השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, מבקש - שוב - לדחות את הבחירות לרבנות הראשית ולהאריך את כהונת הרבנים הראשיים המכהנים הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"ד לאו עד לתאריך י"ז באב (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגר"י יוסף והגר"ד לאו (צילום: יעקב כהן, פלאש 90)

על רקע דחיית הבחירות לרשויות המקומיות, השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי מבקש לדחות - שוב - את הבחירות לרבנות הראשית.

השר מלכיאלי מבקש להאריך את כהונת הרבנים הראשיים המכהנים, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, במספר חודשים עד לתאריך י"ז באב, ובכך לדחות את הבחירות לרבנות שהיו צריכות להתקיים עד לראש חודש אדר ב'.

בתזכיר להצעת החוק שפרסם המשרד לשירותי דת נכתב: "מוצע לדחות בהוראת שעה את מועד סיום כהונתם של הרבנים הראשיים לישראל המכהנים כיום באופן בו תאריך בחירת הרב הראשיים יחזור לתאריך המקורי י"ז אב התשפ"ד- 21 באוגוסט 2024 - ובהתאמה לדחות את מועד סיום כהונתם של חברי מועצת הרבנות הראשית המכהנים לתאריך המקורי ט"ז חשוון התשפ"ה".

סיבת הדחייה: "על מנת לאפשר את הבחירה ברבנים ראשיים חדשים ובחברים חדשים למועצת הרבנות לישראל לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, תוך היערכות מתאימה ועמידה בלוחות הזמנים הקבועים בחוק".

בדברי ההסבר נכתב: "פרק זמן זה יאפשר גם לשר לחדש את הרכבי המועצות הדתיות ולחדש הליכי בחירות רבני העיר ולהגדיל את טווח הייצוגיות של חברי האסיפה הבוחרת, לאחר תום תקופת הבחירות לרשויות המקומיות".

כמו כן, מוצע לקבוע, כי מי שהיה כשיר להתמודד לבחירות לרבנים הראשיים לישראל ערב חקיקת הוראת השעה יהיה כשיר להתמודד בבחירות לרבנים הראשיים גם במועד החדש וזאת כדי למנוע את הפגיעה שנוצרה בזכות להיבחר עקב דחיית המועד. 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר