מחאה נמרצת

רבני אשדוד החסידיים נגד גורמים ב'פלג' שפוצצו מעמד זיכרון

במוצ"ש האחרון התקיים באשדוד מעמד זיכרון לבעל "אם הבנים שמחה" שנרצח עק"ה בתחילת ימי השואה הארורה לפני 79 שנים | תוך כדי המעמד, אנשי 'הפלג' האשדודי הפגינו בסערה | הערב מפרסמים רבני אשדוד מחאה נמרצת נגד המעשים הנלוזים | פרסום ראשון (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |

השבוע צוין היארצייט של הגאון המופלא רבי יששכר שלמה טייכטאל זצ"ל הי"ד בעל 'אם הבנים שמחה', הרב טייכטאל היה מגדולי ישראל של הונגריה לפני השואה, חיבר ספרים חשובים ובהם השו"ת שלו בו מתכתב עם גדולי ישראל מכל העולם 'משנת שכיר'.

הגאון רבי יששכר שלמה טייכטאל אב"ד פישטיאן נולד ביום כ"ד שבט תרמ"ה (1885), ומקובל לומר שנרצח ביום י"ג שבט תש"ה, לאחרונה טענו חלק מהנכדים שיום היארצייט האמיתי הוא דווקא בי' בשבט.

בתחילת השבוע נערך אירוע זיכרון לבעל 'אם הבנים שמחה' באשדוד, אלא שבני הפלג הירושלמי הפגינו כנגד כינוס זה, מתוך טענה שארגון 'קדושת ציון' שיזם את הכינוס, מעודד עלייה להר הבית, מה שמנוגד לדעתם של גדולי ישראל.

כאמור, בעקבות כך, פרסמו רבני העיר אשדוד מחאה נמרצת על התנהגותם הנלוזה של אותם פורעים בחסות התורה שפוצצו את האירוע ואף ביזו את תלמידי החכמים שהשתתפו בו.

במודעת המחאה שפורסמה עליה חתמו הרבנים הגאונים רבי חיים פסח הורוביץ ורבי שמואל דוד הכהן גרוס, נכתב תחת הכותרת מחאה נמרצת - "הננו בזאת למחות בהנהו בריוני שבמוצש"ק פר' בא פגעו השחיתו וביזו את ספרי בעמח"ס משנה שכיר ה"ה "הגאון הגדול הרב הצדיק רבי יששכר שלמה טייכטל הי"ד, שהיה מפורסם מאד לגדול בתורה ומצוה לעשות נפשות לאותו צדיק ז"ל"

"ע"כ הננו למחות במעשים אלו כי אין זו דרכה של תורה וכל המכה נפש מישראל הקב"ה קורהו רשע. וכל מי שהזיק לרכוש המקוםוהמשתתפים והפסיד המאכלים והכלים לא תועיל תשובתו עד שישלם ההיזק וירצה את חבירו"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר