חודש לבחירות המוניציפליות

חשיפה: מנהיג 'הפלג הירושלמי' נפגש עם האדמו"ר מגור

בפגישה שהתקיימה במעונו של האדמו"ר מגור, נידונו הבחירות המוניציפליות במספר ערים חרדיות ברחבי הארץ | סמוך למועד הפגישה - האדמו"ר מויז'ניץ הכריז על תמיכה באבוטבול | כך תיראה המפה הפוליטית פנים-חרדית בבחירות הקרובות (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"א דויטש עם הגר"מ שמידע מחוץ למעונו של האדמו"ר מגור

פרסום ראשון: מנהיג 'הפלג', ראש הישיבה הגאון רבי אשר דויטש, נפגש עם האדמו"ר מגור בביתו בליל שישי האחרון. השניים, שוחחו בלימוד שעה ארוכה ובהמשך השיחה דנו בענייני השעה.

מי שעוד נכח בפגישה, הוא הגאון רבי משה שמידע, ראש ישיבת גרודנא אשדוד. תוכן הפגישה נותר חסוי, אולם גורמים פוליטיים מציינים כי תאריך הפגישה - חודש לבחירות המוניציפליות, מסגיר במעט את תוכן השיחה.

כל זאת מתווסף לחלוקה המסתמנת במחלוקת הפנים חרדית לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, כאשר ציר גור/ויז'ניץ/ש"ס, מתמודדים ראש בראש מול פרוש/דגל, וקיים שיתוף פעולה של הסיעה המרכזית באגודת ישראל עם הפלג הירושלמי במספר ערים ברחבי הארץ.

כך למשל, בבני ברק תומכים 'הפלג' במועמד אגודת ישראל חנוך זייברט. באשדוד נציג הפלג נכנס לרשימת אגודת ישראל המקומית.

בבית שמש מסתמן כי 'הפלג' יצטרפו לגור וויז'ניץ ויתמכו גם הם במועמד ש"ס לראשות העיר משה אבוטבול - אם כי 'הפלג' עוד לא אמר את המילה האחרונה, אך ההערכה היא שהוא לא מתכוון לתמוך במועמד 'דגל התורה' שמוליק גרינברג בכל מקרה וגם הם לא יהיו הנציגים החרדיים היחידים שהולכים עם ראש העיר המכהנת בלוך.

ל'כיכר השבת נודע כי שאלת תמיכת 'הפלג' באלעד עדיין פתוחה, וכי עוד טרם התקבלה ההכרעה האם לתמוך במועמד דגל ופרוש - ישראל פרוש, או שמא במועמד ש"ס יהודה בוטבול.

כזכור, בליל שישי, סמוך ונראה למועד פגישתם של מנהיגי 'הפלג' עם האדמו"ר מגור, הכריז האדמו"ר מויז'ניץ במהלך טיש ט"ו בשבט, על תמיכת החסידות במועמד ש"ס לראשות העיר בית שמש משה אבוטבול.

אבוטבול נהנה בשלב זה מתמיכה לכאורה של הליכוד, אם כי באופן רשמי התמיכה לא נסגרה, חלק גדול מאגודת ישראל וכפי שדיווחנו עתה - גם מתמיכת הפלג הירושלמי.

"שינויים במפה הפוליטית-חרדית" | הגר"א דויטש עם הגר"מ שמידע בירושלים, ליל שישי

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר