"נכסי צאן וברזל"

ברוך דיין האמת: בגיל 75 - "רבי אלתר" נפטר לאחר מחלה קשה

לפני מספר חודשים נפוצה שמועה שקרית על פטירתו, אולם מאז הוא זכה לעוד חודשים ארוכים של חיים | בליל שבת הוא השיב את נשמתו ליוצרה (דיין האמת, חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
הרב אלתר יכנס ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

בליל שבת הלך לעולמו כוכב הילדים "רבי אלתר" - הרב אלתר צבי אריה יכנס ז"ל, שהתפרסם עם עשרות אלבומים המיועדים לילדים ובהם שירים רבים אותם כתב וביצע בעצמו.

לפני מספר חודשים, הוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בשל מחלה קשה. בריכוזים החרדים הירבו להתפלל לרפואתו.

זמן קצר לאחר שאושפז, הופצה שמועה שקרית על פטירתו. בנו, הרב שלום יכנס, אמר אז בשיחה עם 'כיכר השבת': "אני לא יודע מי הפיץ את השמועות הללו, אנחנו פשוט בהלם מהשמועות ברשת, אבא חי וקיים, אבל זה ידוע כסגולה לאריכות ימים".

"בדיוק היום אבא שוחרר למחלקה רגילה והוא מתאושש מהאשפוז בטיפול נמרץ. במשך שנים רבות, הוא שימח את עם ישראל ועכשיו הוא זקוק לתפילות שלכם, תמשיכו להתפלל לרפואתו", הוסיף הבן.

ואכן, באותה תקופה חל שיפור ניכר במצבו אולם בשל אופי מחלתו וגילו המתקדם, הוא הלך ונחלש עד שבליל שבת האחרון כאמור, פסקה נשמת אפו, והוא בן 75 שנים.

'רבי אלתר' התפרסם כמי שהנגיש לילדים הרכים את פרשיות השבוע בהם אנו עומדים כעת. אחד משיריו המפורסמים הוא "פרעה בפיג'מה באמצע הלילה'. שיר נוסף שלו עוסק בזהירות שצריכה להיות ממשחקים באש בעיקר בחג החנוכה: "אש אש אש, חם חם חם, אש דבר מסוכן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר