"מצפון עלולה להיפתח הרעה ביתר שאת"

הפוסק הליטאי מתריע: "ישנן הכנות נסתרות מאת השלטון להיערך לתקופה לא קלה"

הפוסק הליטאי, הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין, רבה של קהילת בני תורה בשכונת הר נוף בירושלים, פנה במכתב מיוחד לבני הקהילה לאור החשש ממלחמה כוללת גם בזירה הצפונית | "לדעת יודעי דבר מצפון עלולה ח"ו להיפתח הרעה ביתר שאת וביתר עוז", כותב הרב | ומה הוא מבקש מבני הקהילה לעשות? • המכתב המלא (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
פעילות כוחות צה״ל בגבול הצפון (צילום: דובר צה"ל)

הפוסק הליטאי, הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין, רבה של קהילת בני תורה בשכונת הר נוף בירושלים, פנה במכתב מיוחד לבני הקהילה לאור המצב הביטחוני והחשש ממלחמה כוללת גם בזירה הצפונית.

תחת הכותרת: "לכו ונשובה אל ה' כי הוא טרף וירפאנו יך ויחבשנו", כותב הרב רובין, כי "הנה זה שנים על גבי שנים שעם ישראל מוקף מכל עבר בבני ישמעאל החורשים מזימות להשמיד את שונאיהם של ישראל ולכלותם מעל פני האדמה רחמנא ליצלן עפרא לפומייהו. וכל מי שמעט דעת בקדקודו מבין לאשורו שאילולי ה' אלוקינו בעזרנו מה תהיה אחריתנו".

"ובחדשים האחרונים", כותב הרב, "ראו עינינו לדאבון ליבנו את התפרצות הישמעאלים ללא גבול וללא רסן, ומה שהיה בדרום עלול להיות ח"ו בצפון, אלא שלדעת יודעי דבר מצפון עלולה ח"ו להיפתח הרעה ביתר שאת וביתר עוז כהנה וכהנה".

הרב רובין חושף במכתבו כי "ובשבועות האחרונים וביותר בימים האחרונים ישנן הכנות נסתרות מאת השלטון להיערך לתקופה לא קלה ה' ירחם, וכבר פנו למשפחות שיש בהן חולים כדי שיתחברו לגנרטורים וכן נערכים בכל דרך אפשרית להקדים רפואה למכה ח"ו".

"והנה בכל דור ודור", ממשיך הרב, "דבר ה' ניתן ביד מנהיגי הדור שליט"א והם הם שליחי המלך מלכו של עולם למסור את דברו להמון העם, ובשבוע הקודם כינס גאון ישראל מרן הגר"ד לנדו שליט"א אסיפה דחופה בביתו לבקש בכל מקום ומקום להיקהל ולבקש על נפשם, היות והיא עת סכנה ממש רח"ל.

"ולכן כעת שמרגישים בחוש יותר ויותר שהעת הזו היא בבחינת עת צרה גדולה ליעקב, מה אפשר לן לעשות יותר מאשר לתפוס את אומנות אבותינו בידינו, לקרוע שערי שמים בתפילה ובתחנונים. אלא שצריכים לכמה הכנות בסיסיות: [א]. לדעת שאנו בפני סכנה גדולה כפי שיודעי דבר חוששים ביותר. [ב]. להאמין שהכל מאתו יתברך "והוא יך ויחבשנו". [ג]. להאמין שבכח תפילתנו ושיפור מעשינו הכל יכול להתהפך לטובה בעז"ה".

המכתב של הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין

רבה של קהילת בני תורה מוסיף וכותב כי "חזקה על תפילה כשהיא באה מכל הלב שיש בידה לקרוע שערי שמים, וכלל בידינו שמלך מתרצה בדמעות, ולכן מה טוב שכל אחד ואחד יקבע לעצמו זמנים מסויימים ביום לשפוך לב בתפילה ובתחנונים, וטוב מעט בכוונה מאשר הרבה שלא בכוונה, וביותר אם יעשה זאת ביחד עם בני ביתו, ובודאי אם אפשר לעשות זאת בציבור עדיף טפי דתפילת ציבור אינה חוזרת ריקם [וכל זאת בנוסף למזמורים הנאמרים בסוף התפילה].

"ובזכות תפילות היחידים והרבים ישמע ה' את שוועתנו ויאמר לצרותינו די ויחיש פדיון נפשנו מיד כל שונא וישלח תשועה לכל אחינו בית ישראל הנתונים בצרה ובשביה במהרה דידן".

ל'כיכר השבת' נודע כי בבניין של בית הכנסת של קהילת בני תורה בשכונת הר נוף, יש אולם תת קרקעי שמחובר לגנרטור ובפיקוד העורף ביקשו להשתמש במקום, במידת הצוהצורך בזמן אמת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר