הקרב על אלעד

הגר"ד לנדו: "לתמוך בישראל פרוש - זו ההצלה של העיר" | צפו

לקראת הבחירות באלעד, ראש הישיבה הגר"ד לנדו בהתבטאות נדירה, לטובת מועמדותו של ישראל פרוש: "זו ההצלה של העיר" | הוא חידד כי נציגי דגל התורה באלעד וראש העיר ישראל פרוש פעלו ופועלים ויפעלו בהוראת מרנן ורבנן גדולי הדור | הגרמ"ה הירש אמר כי "ברוחניות אין מקום למשחקים, ולכן על הרבנים לפעול" | תיעוד (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
משא הגר"ד לנדו בכינוס

כינוס תמיכה נדיר נערך במעונו ובראשותם של ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו וראש הישיבה הגרמ"ה הירש בהשתתפות עשרות ראשי ישיבות, רבני קהילות וראשי כוללים מהעיר אלעד בדבר ההצבעה באלעד בבחירות הקרובות עבור 'דגל התורה' ועבור המועמד ישראל פרוש לראשות העיר.

לקראת מערכת הבחירות הביעו ראשי הישיבה את רצונם להביע באופן ישיר את דבריהם לכלל הציבור, באמצעות רבני העיר, ראשי הישיבות והכוללים, בכדי שיהיו שליחים לדבר מצווה לעורר את הציבור לקראת הבחירות.

בדברים שנשא ראש הישיבה הגר"ד לנדו הדגיש כי "אנחנו מתכנסים כאן למען כבוד שמים. הדבר ברור הוא כי בעיר אלעד עומד על הפרק עתידה הרוחני של העיר, וכפי היכרותי את העיר שנים רבות, החובה היא לתמוך בהרב ישראל פרוש לראשות העיר, זו ההצלה של העיר, וזה יביא את העיר להמשך ההתפתחות התורנית המלאה, הלאה והלאה בסיעתא דשמיא".

"ועוד דבר בלתי נפרד", הוסיף הגר"ד לנדו, "מהיכרותי האישית את הנציגים של דגל התורה בעיר אלעד, אני יודע כי הם פעלו ופועלים על פי גדולי תורה, ויש להם אחריות מיוחדת והבנה חדה בצרכי העיר בכל המובנים, ברוחניות ובגשמיות, והם זוכים לסייעתא דשמיא בעשייה שלהם, ולכן חובה להצביע לרשימת יראי ד' אותיות דגל, ועבור המועמד לראשות העיר הרב ישראל פרוש".

ראש הישיבה ביקר מרבני המקום: "אתם צריכים לחזק את חובת ההצבעה כמו שדברנו, ולהלהיב את שומעי-לקחכם שיפעלו באופן הראוי, להזדרז ולזרז אחרים להצביע 'דגל' ועבור הרב ישראל פרוש לראשות העיר. והקב"ה ישפיע הצלחה על העיר, וישכון בה שלום ושלוה השקט ובטח".

אחריו נשא דברים ראש הישיבה הגרמ"ה הירש שהדגיש בתחילת דבריו כי "אמנם אין מה להוסיף אחר הדברים הברורים ששמענו מראש הישיבה, אבל חובה עלינו לזכור שמונח כאן עתיד העיר, וברוחניות אין מקום למשחקים, ולכן על הרבנים לפעול לא רק בשב ואל תעשה אלא בקום ועשה לעורר את הציבור על חובתו הגדולה בימים אלו, שכל אחד ידאג לפעול בעצמו ולהפעיל את השפעתו על כל הסובבים אותו ושאף אחד לא יתחמק מחובת ההצבעה הן לרשימת דגל התור והן למועמד לראשות העיר הרב ישראל פרוש".

הגרמ"ה הוסיף כי "בזכות הפעילות הזו נזכה כולנו שיתקדש שמו יתברך וירבה כבוד שמים, וכל המסייעים בכך אשריהם ואשרי חלקם וזכות הרבים מסייעתם".

בסיום הכינוס הקריא הרב אלי שפירא מרבני ישיבת נתיבות החכמה את החלטות הכינוס כשכל הנוכחים צירפו את חתימתם.

בין המשתתפים בכינוס: הגאון רבי יעקב סטפנסקי ר"י תורה בתפארתה; הגאון רבי ברוך מרדכי אטינגר ר"י כנסת יחזקאל; הגאון רבי יהודה צארום גאב"ד חניכי הישיבות; רבי שמואל כהן רב קהילת חניכי הישיבות אלעד; רבי דב רוזין רב שכונת דרך החיים; רבי טוביה בלוי רב שכונת דגל התורה; רבי אהרן חדד ראש ישיבות שערי תבונה; הרב ראובן כץ מראשי ישיבת בני ראובן; הרב שמואל ברוך גנוט מראשי ישיבת משאת המלך; הרב שלמה קיסוס מו"צ חניכי הישיבות הספרדים; הרב ערן בגריש ר"מ ישיבת אהל אברהם ורב ביהמ"ד עוד יוסף חי בני תימן הרב אבשלום מור מרבני ישיבת תפארת הלוי אלעד ורב בביהמ"ד אהל תמר חניכי הספרדים; הרב ישי חזן ראש ישיבת אהל אברהם; הרב חיים מן ראש ישיבת באר התלמוד; הרב אריה בויאר ראש ישיבת באר התלמוד ראשי כוללים, רבני קהילות ומנהלי מוסדות החינוך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר