בעקבות המלחמה

בפיקוד העורף שוקלים לבטל את הילולת ל"ג בעומר במירון

פיקוד העורף יקיים דיון מיוחד בסוגיית ההילולה הגדולה בל"ג בעומר בציון הרשב"י זיע"א במירון, בצל המלחמה הנמשכת | נשקלת האפשרות לבטל את ההילולה (בארץ)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
ציון הרשב"י במירון. אילוסטרציה (צילום: David Cohen/Flash90)

פיקוד העורף יקיים השבוע דיון מיוחד בסוגיית ההילולה הגדולה בל"ג בעומר בציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א במירון, בצל המלחמה הנמשכת.

לפי הדיווח של יואב זיתון ב'ידיעות אחרונות', שלושה חודשים לפני ההילולה, צפוי פיקוד העורף להמליץ לקבל החלטה עקרונית בנושא בהקדם, כדי לקדם מתווה שיכלול את הסיכונים הכרוכים בהגעת עשרות אלפי מתפללים להר מירון, הנמצא במרחק של כ-12 ק"מ בלבד מלבנון.

החשש במערכת הביטחון הוא מפני הגעה של רבבות בני אדם להר שספג בחודשים האחרונים עשרות טילי נ"ט ורקטות, שחלקם פגעו ביחידת הבקרה האווירית של חיל האוויר הנמצאת בראש ההר.

לפי הדיווח ב'ידיעות', החשש הוא כי במקרה של הסדרה ביטחונית, לא יהיה ניתן להבטיח את ביטחון המתפללים הרבים שישהו בשטח הפתוח של ההר, כאשר חלילה תופעל אזעקת אמת וההמונים ירוצו לנסות לתפוס מחסה, כשאז עולה החשש מפני הדוחק המסוכן שעלול להיווצר.

מלבד זאת, ישנו שיקול נוסף והוא השימוש שיצטרכו לעשות במאות חיילים ושוטרים כדי לאבטח את האירוע ההמוני, בצל המלחמה והעומס הביטחוני.

זיתון מדווח עוד כי בפיקוד העורף ישקלו, במידה ויוחלט לבטל את ההילולה, להוציא צו שטח צבאי סגור להר ובכך לאסור ולמנוע את הגעת המתפללים.

יצוין כי עוד בטרם ההילולה הגדולה בל"ג בעומר, בפיקוד העורף שוקלים מה לעשות עם ההילולה הנהוגה בז' באדר, יום לידתו ופטירתו של משה רבינו, כאשר מדי שנה אלפים נוהגים לעלות לציון הרשב"י במירון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר