"נמות ולא נתגייס" | צפו

פלג קיצוני חסם את ירושלים ופונה בכוח ע"י המשטרה | תיעוד

הפלג של הגר"צ צבי פרידמן, מפגין בשעה זו ברחובות ירושלים וגורם לשיבושי תנועה כבדים וכן לשיבוש נסיעת הרכבת הקלה וזאת בשל בג"ץ חוק הגיוס (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ז באדר א' תשפ"ד | 26.02.24
הפגנת הפלג בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

הפלג של 'הקנאים' בראשות הגאון רבי צבי פרידמן, המונה כמה מאות משפחות, מפגין בשעה זו (שני) בירושלים בעקבות הדיון הבוקר בבג"ץ על חוק הגיוס, וחסם צירי תנועה מרכזיים. המשטרה החלה לפנות את המפגינים בכוח, מפגין אחד נעצר. שוטר שנפצע פונה לבית החולים.

המשטרה עדכנה כי "לפני זמן קצר, נפתח צומת הרחובות שרי ישראל-נורדאו בירושלים לתנועת כלי רכב זאת לאחר שעשרות מפרי הסדר העתיקו את מקום מחאתם אל סמוך לגשר המיתרים, בכניסה לעיר. המוחים חוסמים את הצומת ומפרים את הסדר במקום תוך בין היתר קריאות לעבר השוטרים- "נאצי". כוחות משטרה שנמצאים במקום, נערכים לפיזורם על מנת לאפשר לציבור משתמשי הדרך את המשך תנועתם. במקביל, שוטרי התנועה מפנים את ציבור הנהגים באזור לדרכים חלופיות".

הפלג שתחת הנהגתו של הגר"צ פרידמן, החליט לצאת ולמחות כנגד שופטי בג"ץ שהחלו לדון מוקדם יותר היום בחוק הגיוס.

אנשי הפלג הקיצוני מונים כמה מאות משפחות, והם לא קשורים ישירות לפלג שבהנהגת הגאון רבי אשר דויטש, שלא הורה לצאת ולהפגין כעת כנגד חוק הגיוס.

הפגנת הפלג כעת בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)
הפגנת הפלג כעת בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)
הפגנת הפלג כעת בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר, החלה הפרת סדר במהלך מחאה בצומת הרחובות שרי ישראל -נורדאו בירושלים, במהלכה נחסמה הצומת לתנועה ומסילת הרכבת הקלה".

עוד נמסר: "כוחות משטרה במקום פועלים להשבת הסדר הציבורי, ושוטרי מערך התנועה מכווינים את ציבור הנהגים באזור לדרכים חלופיות".

בהמשך עדכנה המשטרה כי "לאחר שניתנה הוראת פיזור על ידי קצין משטרה ומפרי הסדר לא נשמעו לה, החלו כוחות המשטרה לפעול להדיפת מפרי הסדר שמתעמתים עם השוטרים. בתוך כך, במהלך להדיפת אותם מפרי סדר, הותקף שוטר וככל הנראה שבר את ידו והוא פונה לטיפול רפואי בבי"ח. עד כה, עצרה המשטרה מפר סדר אחד בגין תקיפת שוטרים והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

"כוחות משטרה במקום ממשיכים גם בשעה זאת לפעול לשמירת הסדר הציבורי, ושוטרי מערך התנועה מכווינים את ציבור הנהגים באזור לדרכים חלופיות".

מהרכבת הקלה נמסר: "נוסעים יקרים, בעקבות הפגנה על מסילת הרכבת הקלה באזור התחנה המרכזית, הופסק שירות הרכבות הקלות בין התחנות שער שכם לתחנה המרכזית. הרכבת הקלה תפעל במתכונת שירות חלקי בין התחנות: מתחנת חיל האוויר לתחנת שער שכם בשני הכיוונים ומתחנה המרכזית לתחנת הר הרצל בשני הכיוונים. עם פינוי המסילות תשוב הרכבת הקלה לפעול בשירות מלא לכל אורך הקו".

ההפגנות בירושלים, אמש (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר