הנציג של הגר"ש ניצח

הניסיון לשבש את הבחירות בבני ברק - כשל; ילדים לא יכנסו מאחורי הפרגוד

המאבק על ראשות עיריית בני ברק נדמה שכבר הוכרע לטובת חסידי גור והמועמד שלהם - חנוך זייברט, אך הקרב האמיתי הוא לרשימות המועצה בעירייה, כאשר 'דגל' רצה לראשונה לבד וישנו מאבק קשה שהמפלגה של הגר"ש אלתר לא תיכנס. בינתיים, יש ניצחון קטן לנציג המפלגה | כל הפרטים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ש אלתר מברך את שלמה אלבוים

לפני קצת פחות משבוע דווח בפרסום ראשון ב'כיכר השבת', כי ראש הישיבה הגאון רבי שאול אלתר, פרסם לראשונה תמיכה רשמית ברשימתו של שלמה אלבוים, 'טובת העיר' - למועצת העיר בני ברק. כעת המפלגה רושמת לעצמה ניצחון קטן נוסף.

יו"ר ועדת הבחירות בבני ברק, אדיר חרמון, נענה היום (שני) לפנייתו של יו"ר 'טובת העיר' שלמה אלבוים, ופרסם שתי הוראות חדשות שנועדו לשפר את טוהר הבחירות ולצמצם ניסיונות להשפיע על התוצאות בדרכים שונות.

ההוראה הראשונה היא חידוד של נוהל חשאיות ההצבעה. ועדת הבחירות מבהירה למזכירי ועדות הקלפי, כי על המצביע לגשת לפרגוד לבדו ללא נוכחות אנשים נוספים, כולל ילדיו, למעט תינוקות ופעוטות הנישאים על הידיים.

הסיבה לפנייתו של אלבוים לחידוד הנוהל, היתה החשש כי במוסדות חינוך הכפופים למפלגות שונות, יעודדו ילדים להיכנס עם הוריהם לקלפי, כדי "להשגיח" עליהם שהם מכניסים למעטפה את הפתק הנכון... כאמור, הדבר יימנע בכל הקלפיות בבני ברק.

ההוראה השנייה של יו"ר ועדת הבחירות חדשנית יותר, והיא מאפשרת למשקיפים בספירת הקולות לצלם את פרוטוקול הקלפי לאחר סיום הספירה, כדי למנוע מקרים של 'טיפול' בפרוטוקול בדרך לוועדת הבחירות.

עד כה, החוק לא היה חד משמעי לגבי צילום הפרוטוקולים בידי המשקיפים. אולם השבוע הבהיר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט נועם סולברג, במענה לפניית הרב אלבוים, כי לדעתו הדבר מותר ואף רצוי, כי הוא יסייע לשמירה על טוהר הבחירות.

בעקבות חוות הדעת של השופט סולברג, הודיע כאמור יו"ר ועדת הבחירות בבני ברק כי על המזכירים לאפשר את צילום הפרוטוקולים בידי המשקיפים, לאחר חתימתם.

שלמה אלבוים מסר לאחר החלטת בית המשפט ל'כיכר השבת': "זהו ניצחון גדול למי שחשוב לו טוהר הבחירות, ומימוש רצון התושבים באופן מלא. הניקיון בעיר מתחיל מבחירות נקיות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר