אחרי אשתו | צפו בטקס המיוחד

סגירת מעגל: אחיו של השוטר החרדי שנפל במתקפה על שדרות - התגייס

אליהו מיכאל הי"ד, נפל בקרב על תחנת משטרת שדרות בשמחת תורה, לאחר שאשתו התגייסה לשורות המשטרה, כעת גם אחיו הצעיר התגייס ובמשטרה ערכו לזכרו טקס מרגש | צפו (חדשות משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
תיעוד מהטקס (צילום: דוברות המשטרה)

רש"ט אלחנן הרוש, אחיו של רס"ר אליהו מיכאל הרוש הי"ד, שנפל בגבורה בקרב על תחנת שדרות, הצטרף היום (רביעי) לשורות התחנה כשוטר במסלול שרות חובה חרדי במטרה להמשיך את דרכו של אחיו - בטקס שנערך לכבודו הוענק לו אקדח חדש ותג שם.

רש"ט אלחנן הרוש שאותו ואת משפחתו מלווה המשטרה ושוטרי תחנת שדרות החל מפרוץ מתקפת הפתע, מהיום בו נפל אחיו הגדול רס"ר אליהו מיכאל הרוש הי"ד, החליט ללכת בדרכו של אחיו הגיבור בהגנה על אזרחי מדינת ישראל ותושבי שדרות בפרט, וביקש להתגייס לתחנת המשטרה בשדרות במסלול שוטר חובה חרדי.

לאחר שעבר את המיונים וסיים בהצלחה את קורס השוטרים לאורך השבועות האחרונים, ערכה לו המשטרה כאמור הבוקר טקס שהתקיים בסמוך לקיר הנצחת הנופלים, במעמד מפקד מחוז הדרום ניצב אמיר כהן, מפקד מרחב לכיש ניצב משנה רועי ולדמן, רב המחוז הדרומי רב פקד ראובן כמיל, סגל ושוטרי התחנה וכמובן משפחתו של השוטר.

הטקס המרגש, הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)

במעמד הטקס הוענקו לאלחנן אקדחו האישי החדש, תג שם וכן תעודת השוטר, שילוו אותו לאורך שירותו.

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן: "משפחת הרוש היקרה, אלחנן היקר, היום אתה מתגייס למשטרת ישראל וזוכה לקבל את האקדח והתעודה ולהמנות להיות שוטר. בנוסף היום אתה קובע את מסלול חייך ואת הדרך שלך. הדרך של אחיך היקר תמשיך ללמד אלפי שוטרי משטרת ישראל שילמדו ויוקירו את המורשת והמוסרת של השוטרים שבאומץ ליבם, בגופם ובנפשם וחייבם הגנו על אזרחי מדינת ישראל".

עוד אמר המפקד: "אלחנן, אתה מסמן דרך למאות ואלפי בני נוער שמסתכלים עליך ואני מקווה שילכו בדרך שלך. זאת משימה לא פשוטה להיות שוטר בחברה הישראלית, משימה מהחשובות ביותר שהיו לגופי הביטחון וחורשי האדמות עוד בימים הראשונים של מדינת ישראל. להיות שוטר זה להביא הקרבה יום יומית למען הציבור והחברה בישראל".

לסיום אמר: "תחנת משטרת שדרות היא תחנה שהפכה להיות אחד מהסמלים הגדולים של השבת השחורה, התחנה היא קרן אור קטן באפלה הקשה והמורכבת שתמשוך אותנו דורות רבים. ואתה מצטרף לתחנה שהיא משפחתית ושמפקד התחנה מוביל בצניעות ונחישות רבה. משפחת הרוש, גידלתם משפחה לתפארת זאת זכות גדולה למשטרת ישראל שמשפחות כמוכתן מצטרפות לשורות שלנו, מוקיר לכם תודה ומברך אתכם שנדע רק ימים טובים ובשורות טובות".

מפקד מרחב לכיש, נצ"מ רועי ולדמן: "בשבעה באוקטובר אליהו ז"ל, עשה את ההקרבה הגדולה ביותר, הוא הקריב את עצמו יחד עם גיבורים נוספים למען מדינת ישראל, למען אזרחי שדרות, ולמען כולנו שם את עצמו בחזית ושילם בחייו. הוא עיכב את המחבלים הארורים ומנע טבח גדול בדרום המדינה. אנחנו היום מקבלים אותך אלחנן, פה למרחב לכיש ולתחנת שדרות, על מנת לסגור מעגל, את המעגל שאותו החל אחיך ואתה נמצא פה ומקבל עליך את הזכות העצומה הזאת להיות שוטר במשטרת ישראל, לקבל את האקדח, את תעודת השוטר ואת כל הזכויות שמגיעות יחד עם זה. אני בטוח שאתה תיתן את כל כולך למען שוטרי ואזרחי מדינת ישראל, ובעזרת השם אנחנו נעשה ונצליח. השם יקום דמם של אלו שנפלו ושילמו בחייהם, וכולנו משפחת לכיש מברכים אותך ושמחים על הצטרפותך."

רב מחוז הדרום, רפ"ק ראובן כמיל: "התורה מלמדת אותנו שהדרך הראשונה להנציח את האדם, זה על ידי הבנים שלו והדרך השנייה זה על ידי האחים, להקים לאחיו שם זה כשהאח בא וממשיך את הדרך של אחיו, זה למעשה מה עושה אותו חי, והוא חי איתנו."

תיעוד מהטקס (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מהטקס (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מהטקס (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מהטקס (צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר