ההצבעה הליטאית בלוד

ראש עיריית לוד רביבו מאיים: "עסוק בלאתר את הפושעים שהתירו את דמי"

יממה אחרי תום מערכת הבחירות, מתייחס ראש עיריית לוד יאיר רביבו להצבעה הליטאית בעיר בבחירות האחרונות ולמכתבים נגדו | "לא תהיה סולחה עם הבריונים ועוזריהם", הוא כתב הערב, "עסוק בלאתר את כל הפושעים שיזמו, הכינו והפיצו את חוברת הרשע שהתירה את דמי ופגעה בשמי הטוב" | "עורכי דיני כבר מכינים תביעת ענק על כמה מליונים" (בחירות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
ראש עיריית לוד רביבו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש עיריית לוד יאיר רביבו שבר הערב (רביעי) שתיקה, יממה אחרי תום מערכת הבחירות, והתייחס לאי תמיכה של רבנים ליטאיים במועמדותו לקדנציה נוספת לראשות העיר, במהלך מערכת הבחירות, ולחוברת שהופצה נגדו.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', ראש הישיבה וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן הודיע על תמיכתו ברביבו לקדנציה נוספת, אלא שלאחר מכן באה החלטה הפוכה שהונחתה על צמרת דגל התורה בידי גורמים שונים והפרה את האחווה והשלווה במגזר החרדי בלוד - שם רצים כלל המפלגות תחת רשימה אחת - כשהגיעה הוראה לתמוך במועמד המתחרה.

בפועל מנתוני האמת, לפי פילוח הקלפיות, עולה כי מתוך כ-2200 הקולות הליטאיים תמכו כ-1,300 במועמד המתחרה מרציאנו ואילו כ-700 קולות ניתנו לרביבו, מתוכם 200 של 'הפלג' וה'פרושים' וכ-500 של שאר הליטאים.

בהודעה חריפה שפרסם הערב כתב רביבו: "כולם מתקשרים אבל בזמן הקרוב אענה רק למי שידע לעמוד לצידי מול פרץ ההסתה, ולהתייצב לצידי בגלוי.

"ברגע האמת כולם הסתתרו מאחורי מכתבי גדולי הדור ולמעשה אם לא המעשה האצילי של הרב ברוידא, שבכוונתי בע"ה למנות אותו בהקדם כמרא דאתרא הרשמי של השכונה, ואם לא חברי הקבוצה פה, החרפה היתה גדולה יותר".

הוא הוסיף ותקף: "כן, החלטתי בניגוד לעבר ולאופי הסלחני שלי: לא תהיה סולחה עם הבריונים ועוזריהם!!! אני כרגע עסוק בלאתר את כל הפושעים שיזמו, הכינו והפיצו את חוברת הרשע שהתירה את דמי ופגעה בשמי הטוב. עורכי דיני כבר מכינים תביעת ענק על כמה מליונים. מבטיח בע"ה שאתרום סכום נכבד מהתביעה לצורך הקמת מוסדות דת בשכונה.

"כל מי שיכול לרשום לי בפרטי קצה חוט שיביא לראיות כנגד אותם בריונים, שאת שמות ראשיהם מהשכונה כבר כל ילד יודע, תבוא עליו הברכה".

עוד כתב: "אני כבר ממשיך קדימה, אבל אם ההנהגה הליטאית הפוליטית והרוחנית, לא תלמד למגר את הטרור, אז האירוע המביש השבוע יחזור ביתר שאת כאן ובכל קהילה ליטאית בארץ, וכפי שנוכחנו השבוע 99% הם אנשים מדהימים, יראי שמיים ומאירי פנים. וה1% מטיל צל ענק ומיותר.

"שוב תודה לכם. אני מעריץ כל אחד ואחת מ-500 המצביעים ששלשלו לקלפי את שמי מקרב הליטאים הכפופים לגדולי הדור. אני בטוח שלא ישנתם בלילה מהחשש הזה".

הוא חתם: "בטוחני כי שכרכם גדול מאוד בשמיים, וכפי שאמרתי אין בליבי כלום על גדולי הדור הרב לנדו והרב הירש, אלא רק על מי שיזם והכין המכתב עליו נאלצו לחתום בשוגג. אני אכן מצפה שהם יעשו את בדק הבית וידיחו מקרבם את הבריונים שגרמו לסערה הזו, ובטוחני כפי שאני גם מצפה, שהם יקראו לי ויבהירו שהכל נעשה בתום לב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר