המגיד הנודע

כך תדברו חופשי, בלי לפחד מתגובת הבוס, בן הזוג או השכן | מיוחד

המגיד המפורסם הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון עם הביאור הנפלא להתנהגותו התמוהה של משה, שממנה אנו מקבלים לימוד משמעותי ועמוק על הדרך להגיע ללב של היקרים לנו ולחולל שינוי פנימי ואמיתי (יהדות)

זהו נושא רגיש וכואב: לפעמים יש משהו שמפריע לנו בהתנהגות של בן או בת הזוג שלנו, דבר שמאכזב אותנו בהתנהגות של אחד הילדים, או משהו שמכביד עלינו ביחסים עם הבוס, השכן או החבר - אבל אנחנו לא מרגישים בנוח לדבר בחופשיות. חוששים ליצור מריבות ופיצוצים, ומפחדים מההתנגדות שההערה שלנו עשויה ליצור.

ואז אנחנו שותקים. קוברים בתוכנו את המועקה, אך היא לא נעלמת אלא מכאיבה עוד יותר.

כיצד נגביה את הקשר הזוגי או ההורי שלנו לרמה כזו שבה הוא יהיה כה עמוק, משוחרר ויציב שאפשר יהיה לדבר בחופשיות, ללא שום חששות? איך יוצרים מרחב בטוח לתקשורת פתוחה?

משה רבינו חווה הזדמנות כזו, בה היה עליו להעביר ביקורת קשה על עם ישראל. זה קורה כשהוא יורד מהר סיני ובידיו לוחות הברית הטריים שקיבל מהקב"ה. הוא מגלה שעם ישראל, שרק עתה חווה התגלות אלוקית בהר סיני, סרח וחטא בחטא העגל.

למרבה ההפתעה, משה תופס את הלוחות היקרים מכל ושובר אותם!

הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון עם הביאור הנפלא להתנהגותו התמוהה של משה, שממנה אנו מקבלים לימוד משמעותי ועמוק על הדרך להגיע ללב של היקרים לנו ולחולל שינוי פנימי ואמיתי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר