הבחירות הסוערות בבית שמש

סופית: בלוך עלתה לסיבוב השני | חשיפה: בויז'ניץ יפרקו את הציר ויתמכו בשמוליק גרינברג

רק לפני זמן קצר הגיעו התוצאות הסופיות של הבחירות בבית שמש, לפיהן, שמוליק גרינברג נותר בפער במקום הראשון וראש העיר בלוך תעלה מולו לסיבוב שני | במי צפויים החרדים לתמוך? ש"ס יכולה לתמוך בבלוך וקבל "נדוניה" יפה, אך ככה"נ בשל דרישות רבני העיר וחברי 'המועצת', הם יתמכו בגרינברג. בגזרה החסידית - ויז'ניץ נפרדה מהציר עם גור, וביממה האחרונה נשלח נציג מהחסידות לסגור דיל עם גרינברג (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
בלוך, אבוטבול וגרינברג (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90 | באדיבות המצלם)

רק לפני זמן קצר (חמישי) הגיעו תוצאות האמת בעיר בית שמש, לאחר ספירת 3,600 מעטפות של חיילים ומעטפות כפולות. על פי התוצאות, שמוליק גרינברג נותר במקום הראשון, ומי שתתמודד מולו בסיבוב השני היא ראש העיר עליזה בלוך.

על פי התוצאות הסופית, במקום הראשון - מועמד דגל התורה שמוליק גרינברג, שקיבל 19,965 קולות (35.13%), אחריו כאמור ראש העיר עליזה בלוך עם - 18,909 קולות (33.27%) ואחרון הוא מועמד ש"ס סגן שר החקלאות משה ‏אבוטבול - עם 17,958 קולות (31.60%).

האם העיר שידעה בחירות סוערות ויצריות במיוחד, תדע להתאחד מאחורי מועמד חרדי בעיר שיש בה 70 אחוזים, על פניו נראה שאכן זה יקרה.

ל'כיכר השבת' נודע כי ביממה האחרונה, שליח מיוחד מטעם האדמו"ר מויז'ניץ נשלח להבהיר ל'דגל התורה', כי האדמו"ר לא יתמוך בוודאות בבלוך וכי הוא סבור שמי שצריך להנהיג את העיר הוא אך ורק מועמד חרדי ולא משנה מה בלוך תבטיח לנציגי החסידות תמורת תמיכה בה.

יצוין, כי גם בש"ס יתמכו ככל הנראה בגרינברג, למרות היריבות שנוצרה במערכת הבחירות והטענות שהטיחו בו, וזאת מכיוון שרבני העיר וחלק מחברי מועצת חכמי התורה, לא מוכנים לתת יד לבחירת מועמד לא חרדי, ולכן הצפי שש"ס תנהל משא ומתן, אך בסופו היא צפויה לתמוך בגרינברג - גם כאדיבות של מנצחים, אחרי הניצחון הגדול בעיר אלעד.

הנעלם הגדול יותר הוא חסידות גור, שאמנם חסידות ויז'ניץ מתפלגת ממנה וככל הנראה גם הפלג הירושלמי, אך ל'כיכר השבת' נודע, כי בחסידות גור שוקלים גם לתמוך בגרינברג, גם כי במידה וש"ס תתמוך בו, אזי, מירב הסיכויים של גרינברג להביס את בלוך. אמנם בגור ידרשו ככל הנראה מדגל התורה גם דברים ברמה הארצית, אך טרם ברור האם 'דגל' תיענה לדרישות הגבוהות שיציגו בחסידות. אנו כאן ב'כיכר השבת' נמשיך ונעדכן מהדרמות בעיר.

נאום הניצחון של שמוליק גרינברג (צילום: י.ש)

לאחר ספירת המעטפות הכפולות אלו התוצאות למועצת העיר: דגל התורה - עם חמישה מנדטים, המפלגה הגדולה ביותר, אחריה מפלגת ש"ס עם ארבעה מנדטים, סיעת כח החסידית, הליכוד, אגודת ישראל ומפלגתה של עליזה בלוך, קיבלו כל אחת שלושה מנדטים. המפלגה הכלל חרדית - דרך קיבלה שני מנדטים. שתי המפלגות של הציונות דתית בעיר, קיבלו כל אחת מנדט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר