כל הפרטים והמשמעויות

המלכוד של דרעי: זו ההחלטה ש'מועצת חכמי התורה' צפויה לקבל בבית שמש | חשיפה

חשיפה: הדרמה בבית שמש מגיעה בשעות לשיאה: אגודת ישראל בעיר צפויה להודיע על תמיכה בשמוליק גרינברג | מנגד, אריה דרעי נמצא בבעיה קשה, שכן בשל התנגדות רוב חברי המועצת לתמיכה בבלוך, הוא מנסה להוביל מהלך של אי תמיכה באף מועמד, כאשר המהלך מתואם לכאורה מאחורי הקלעים עם עליזה בלוך | כל הפרטים על הדרמה (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
חברי מועצת חכמי התורה | ארכיון (צילום: יעקב כהן)

הסבב השני של הבחירות בבית שמש: חמישה ימים לפני פתיחת הקלפיות, נדמה כי יו"ר ש"ס דרעי, שקיבל את מבוקשו באלעד יפעל לאחדות מלאה בגזרת בית שמש, נדמה כי החלום נגוז, ועל פי המסתמן נכון לשעה זו (שלישי), מועצת חכמי התורה לא תורה להצביע לעליזה בלוך וספק אם תכריע בעד גרינברג. "כיכר השבת" עם כל הפרטים".

מאז נדמו רעשי הניצחון של שמוליק גרינברג, שקיבל את המקום הראשון בבחירות לעיריית בית שמש, החל משא ומתן מייגע של גרינברג מול ש"ס ואגודת ישראל בבית שמש, בנוגע לתמיכה בראשות העיר.

בתחילה, אגודת ישראל וש"ס הלכו בציר משותף - כפי שהתחייבו בהסכמים המקדימים, אך לאור החלטת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, החליטו בחסידות גור, ויז'ניץ ועוד לסגור עם גרינברג והמו"מ עסק בתופינים שיקבלו במידה וגרינברג יבחר.

המצב עם ש"ס היה מורכב יותר, שכן בבית שמש החל קמפיין אגרסיבי ביותר, שניסה לזרוע פילוג בתוך הציבור החרדי וניסה לסמן את גרינברג כ"גזען שפל", הקמפיין אמנם לא צלח במיוחד לאחר שהוכח כי אין דברים בגו, אך ההשפעה הארסית עודנה קיימת.

התוצאה של הקמפיין היא שככל הנראה יהיו כמה מאות ממצביעי ש"ס - שלא מעניין אותם העובדות ויצביעו נגד גרינברג.

יתרה מזו, במידה ומועצת חכמי התורה תכריע בעד בלוך, יהיו אחוזים גדולים שיעדיפו לשמוע לדעת רבני העיר הספרדים המקומיים וחלק מחברי המועצת, שרבים מהם כבר הודיעו כי יתמכו בגרינברג.

כעת נודע ל'כיכר השבת', כי מועצת חכמי התורה כמעט בוודאות לא תודיע על תמיכת בלוך, ועל פי המסתמן, מועצת החכמים תגיד כי היא משאירה את ההחלטה בידי הרבנים המקומיים ,שכל אחד יכריע לצאן מרעיתו.

משמעות ההחלטה היא דרמטית, שכן רוב רבני העיר צפויים להודיע על תמיכה בגרינברג, ולא ברור כרגע האם יהיו רבנים שיתמכו בפומבי בעליזה בלוך.

מאחורי הקלעים נודע ל'כיכר השבת', כי מי שעומד מאחורי המהלך של המועצת, הוא חבר הכנסת חיים ביטון, שמאז היוודע תוצאות הבחירות, הוא פתח במלחמה קשה מאוד לשכנע את כלל הרבנים לתמוך דווקא בעליזה בלוך, למרות שהרבנים כמעט כולם העדיפו להביע תמיכה במועמד חרדי, במיוחד לאחר הפילוג הנורא שהיה בתקופת הבחירות.

ביטון ירוויח מהמהלך המדובר, מכיוון שעל פי דיווחים שונים, ביטון סגר מאחורי הקלעים, עם עליזה בלוך, שהוא יביא הישג של אי תמיכה בגרינברג, אבל מצד שני הוא הבהיר שלא יוכל גם להביא תמיכה בבלוך, בשל התנגדות רוב הרבנים, וכך הוא סגר איתה את הדיל האולטימטיבי.

נכון לעכשיו, אריה דרעי נמצא בבעיה קשה, כאשר הוא מבין שהוא הולך להפסיד את בית שמש, ובמידה וכפי המסתמן - לפי המספרים שיש עכשיו, גרינברג ינצח הוא ישאיר את ש"ס מחוץ למרכז העניינים.

גורם בסביבתו של גרינברג מבהיר הערב ל'כיכר השבת': "החששות של ש"ס במידה ולא יתמכו בגרינברג - אינן מוצדקות. אם באמת המועצת תכריע לא להכריע, אנחנו בטוחים שלפחות 50 אחוזים ממצביעי ש"ס ישימו גרינברג בקלפי, אנחנו נדאג לכל צרכיהם של מצביעי ש"ס בכל מקרה, הם יכולים להיות רגועים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר