הדרמה בבית שמש

הגר"ד לנדו הכריע לח"כים של 'דגל': "להמשיך את המו"מ עם ש"ס" | ההסכם צפוי להיחתם

במהלך ההתייעצות הוא שמע על התקדמות המו"מ אך אך נכון לשעה זו הוא טרם אישר את החתימה | המגעים עם ש"ס התנהלו מאז פרסום תוצאות האמת אז התברר כי מועמד דגל שמוליק גרינברג ניצח וסיים את המירוץ במקום הראשון | בימים האחרונים התנהל קמפיין ציבורי ענק הקורא לש"ס שלא לתמוך בגרינברג אולם בש"ס התעלמו והחליטו לצאת למו"מ עם המפלגה הליטאית | החתימה עם אגודת ישראל צפויה להגיע בקרוב • כל הפרטים על הדרמה הפוליטית בפרסום ראשון (חרדים)

חברי הכנסת של 'דגל התורה' במעונו של הגר"ד לנדו

הדרמה סביב ראשות העיר בית שמש: חברי הכנסת של דגל התורה, עלו הערב (שלישי) למעונו של ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו ושטחו בפניו את צדדי המשא ומתן המתנהל בין המפלגה ומועמדה לראשות העיר בית שמש לבין מפלגת ש"ס.

ל'כיכר השבת' נודע, כי חברי הכנסת של 'דגל', הציגו בפני ראש הישיבה את כלל ההיבטים וההשלכות עם המו"מ כאשר חלק הדרישות של ש"ס התקבלו אולם עדיין נותרו נקודות מחלוקת ספורות שהגר"ד נדרש להכריע בעניינם.

הגר"ד ששמע את הצדדים הורה לחברי הכנסת להמשיך במשא ומתן עם ש"ס מתוך הבנה כי הצדדים מעוניינים באחדות בעיר שידעה את אחת ממערכות הבחירות הסוערות ומהמפולגות ביותר במגזר החרדי, כשעל הפרק עתודות בנייה העשויות לפתור את מצוקת הדיור החרדי במידה וראש העיר שייבחר יגיע מהמגזר החרדי.

גם שאלת צביונה של העיר עומד על הפרק, והגר"ד, המודע להשלכות והדקויות, הורה להם כאמור להמשיך במו"מ: "צריך לפעול באחדות בכדי להביא למועמדותו של גרינברג" הורה הגר"ד.

לאחר מכן ברכם רה"י: "השם יעזור שתצליחו בכל מעשיכם בכל המובנים הצלחה אחרי הצלחה בכל צעד ושעל".

ל'כיכר השבת' נודע עוד, כי המו"מ עם אגודת ישראל הבשיל לכדי הסכמה גורפת על תמיכה, אולם במפלגה החסידית ממתינים לעת עתה להבשלת המו"מ עם ש"ס בכדי להגיע להסכם מתוך אחדות חרדית גורפת. כך אוכך, ההסכם עם 'אגודה' צפוי להיחתם בקרוב.

כזכור, מיד עם היוודע תוצאות הבחירות בשבוע שעבר, אותם ניצח מועמד דגל התורה שמוליק גרינברג בפער ניכר משני יריביו, החל להתנהל קמפיין מאסיבי בעיר בית שמש הקורא לש"ס שלא לתמוך במועמד דגל שמוליק גרינברג.

אולם, בש"ס לא שעו לקריאות והחלו לנהל את המשא ומתן עם גרינברג ומפלגת דגל התורה מתוך הבנה שמועמד חרדי עדיף גם לש"ס.

הערב, כאמור, עלו הח"כים החרדים עם הנקודות שהוסכמו והנקודות שנותרו באווויר על מנת לקבל את הכרעתו של ראש הישיבה.

מביתו של ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, נמסר בתגובה לדברים: "לא מוצאים פרטים על שיחות בענינים ציבוריים ששוחחו עם ראש הישיבה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר